کمیسیون ها

کمیسیون ها:

کارگروه ها متشکل از چه اشخاصی هستند و وظایف آن ها چیست؟

کارگروه‌ها از نمایندگان هیئت مدیره، اعضای داوطلب فعال و کارمندان سازمان تشکیل می شوند این کارگروه ها برحسب ضرورت و تشخیص سازمان مطابق با برنامه ها و اهداف سازمانی تشکیل و تا زمان حصول نتیجه جلسات منظم برگزار می‌شود و با تحقق اهداف مربوطه فعالیت کارگروه به پایان می رسد مگر در موارد خاص و قابل قبول

جلسات کارگروه‌های سازمان در چه دوره زمانی برگزار می‌شود؟

یک هفته در میان و در ۲ ساعت برگزار می شود و در صورت نیاز به جلسات بیشتر با هماهنگی ریاست سازمان برگزاری جلسات به صورت هفتگی و بیش از ۲ ساعت بلامانع است.

چگونه از عملکرد کارگروه ها می توان اطلاع یافت؟

عملکرد ماهانه کارگروه ها در پایان هر ماه در وب سایت سازمان به آدرس mazandnezam.org و صفحه رسمی سازمان در اینستاگرام منتشر می شود.

آیا مصوبات کارگروه قابلیت اجرایی دارند؟

برنامه ها و مصوبات کارگروه ها در قالب پیشنهاد بوده که ابتدا در کارگروه «برنامه‌ریزی» آنالیز و در صورت تایید به هیات مدیره، هیات‌ رئیسه و ریاست سازمان برای تصویب و اجرا ارائه می‌شود.

وظایف کمیته‌های تخصصی دفاتر چیست؟

رسیدگی و مشارکت در موضوعاتی که مستقیم از سوی هیات رئیسه (سرپرست)دفتر نمایندگی و یا از طرف هیات رئیسه گروه‌های تخصصی استان به ‌واسطه رئیس سازمان به دفتر ارجاع می شود.

اعضای گروه های کنترل نظارت دفاتر چگونه انتخاب می شوند؟

مطابق با اصلاحیه نظام نامه کنترل نظارت سازمان، اعضا به پیشنهاد کارگروه کنترل نظارت و تایید ریاست سازمان انتخاب می شوند.

مدت اعتبار احکام گروههای کنترل نظارت چه مدت است؟

به مدت یک سال

اعضای گروه بررسی نقشه دفاتر چگونه انتخاب می شوند و مدت اعتبار احکام آن ها چقدر است؟

هر یک از کمیته های تخصصی هفتگانه به میزان دو برابر ظرفیت گروه های بررسی نقشه، مهندسین واجد صلاحیت را کتبا به هیات رئیسه(سرپرست ) دفتر نمایندگی پیشنهاد می دهند و اسامی پیشنهادی جهت بررسی احراز شرایط مطابق با ماده ۱۸ نظام نامه مذکور به سازمان ارسال و پس از محرز شدن صلاحیت های لازم، احکام صادر می شود. مدت اعتبار احکام این گروه ۱۸ ماه است.

شرایط اعضای گروه بررسی نقشه دفاتر چیست؟

۱-دارا بودن پروانه اشتغال به کار با صلاحیت طراحی پایه ۱ ۲-عدم محکومیت درجه ۳ و بالاتر انتظامی از پنج سال پیش تاکنون در صورت عدم وجود مهندسین پایه۱ از مهندسین پایه ۲ استفاده می شود.

وظیفه کمیته کنترل نظارت دفتر چیست؟

در هر دفتر نمایندگی کمیته ای با این عنوان تشکیل می‌شود که وظیفه آن مدیریت گروه های بررسی نقشه و کنترل نظارت دفتر نمایندگی و بررسی موارد ارجاعی در زمینه کنترل نظارت ساختمان از سوی هیئت رئیسه (سرپرست) دفتر را بر عهده دارند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات