قطع برق در انتظار ادارات پرمصرف استان اردبيل

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع نيروي برق استان اردبيل، حسن قديمي با اعلام اين خبر اظهار داشت: براساس مصوبه هيأت دولت و ابلاغيه استانداري، از تاريخ 15 خرداد تا 15 شهريور 1402 ساعت كاري ادارات از 6 تا 13 تعيين شده كه اين موضوع در جهت صرفه جويي در مصرف برق در ساعات پيك بار فصل گرم و تابستان مي باشد.
قديمي گفت: كليه ادارات استان بايد مصرف برق خود را به ميزان 30 درصد در ساعات اداري نسبت به دوره مشابه سال 1400 و 60 درصد در ساعات غيراداري به نسبت به مصرف همان روز، كاهش دهند و اداراتي كه داراي مولد برق هستند جهت تامين برق خود در ساعات اداري بايد از مولدهاي تامين برق استفاده كنند.
وي ادامه داد: در تمامي ادارات استان كنتورهاي هوشمند نصب شده كه به صورت لحظه اي ميزان مصرف برق رصد مي شود و تيم بازرسي جهت كنترل نحوه مصرف ادارات متشكل از بازرسي استانداري و همكاران شركتهاي توزيع برق، جهت پايش برق مصرفي ادارات تشكيل شده كه در صورت عدم رعايت الگوي مصرف برق، بار اول تذكر داده شده و اگر تكرار شود اين ادارات با قطعي برق مواجه خواهند شد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان اردبيل درخصوص احتمال انجام خاموشي در پيك بار تابستان نيز خاطر نشان كرد: با توجه به برنامه ريزيهاي انجام شده براي گذر از پيك بار تابستان 1402 با استفاده از ظرفيتهاي مديريت در بخشهاي صنعتي، كشاورزي، ادارات و بخشهاي تجاري اميدواريم بدون خاموشي از اوج بار تابستان عبور كنيم.
حسين قديمي مصرف بخش خانگي استان را 36 درصد اعلام كرد و خاطرنشان ساخت: بخش عمده مصرف برق خانگي در فصل گرم سال عموما به 3 وسيله پركاربرد يعني كولر، يخچال و روشنايي اختصاص دارد كه با چند راهكار ساده مي توانيم در مصرف برق بخش خانگي صرفه جويي كنيم.
قديمي ادامه داد: قرار دادن كولرهاي گازي در دماي آسايش 24 درجه و يا خاموش كردن كولرهاي گازي اضافه، استفاده از كولرهاي آبي با دور كند، استفاده از نور طبيعي در روز براي روشنايي منازل، عدم استفاده از وسايل برقي پرمصرف در ساعات اوج مصرف (11 تا17) و (18 تا 22) و استفاده از اين وسايل در ساعات بين 10 شب تا 10 صبح از جمله راهكارهاي ساده اي هستند كه مشتركان برق خانگي با رعايت اين موارد علاوه برق اين كه از پاداش خوبي برخوردار مي شوند، ما را هم در گذر از پيك بار تابستان ياري مي دهند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات