توسعه پستهاي 230 كيلوولت لار و حاجي آباد در استان فارس

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي فارس، فرشاد فرامرزي معاون بهره برداري اين شركت اعتبار اختصاص يافته با بيان اين كه براي اجراي اين طرح 12 ميليارد ريال اعتبار تخصيص يافته است، طول خطوط اجرا شده دراين طرح را شامل 47.8 كيلومتر در محدوده لارستان و 45.7 در محدوده زرين دشت اعلام و پيش بيني كرد تا اواسط خرداد اين طرح به طور كامل به بهره برداري برسد.
وي افزود: براي اجراي اين طرح 70 روز زمان پيش بيني شده بود، اما با تلاش متخصصان زودتر از برنامه زمان بندي به بهره برداري خواهد رسيد. وي اضافه كرد: 100 درصد تجهيزات نصب شده و ساير اقدامات مهم انجام شده دراين طرح با نظارت و تلاش متخصصان داخلي انجام شده است، با توجه به افزايش بار و تعداد ديفكتهاي متعدد در پستهاي 230 كيلوولت لار و حاجي آباد و همچنين انجام بانك 2 دستگاه ترانسفورماتور در پست 230 كيلوولت لار تعداد 2 دستگاه سكسيونر مربوط به ترانسفورماتور 3 در پست 230 كيلوولت لار و يك دستگاه سكسيونر مربوط به ترانسفورماتور 1 در پست حاجي اباد طرح ياد شده به سرانجام مطلوب رسيد.
فرامرزي خاطرنشان كرد: در پست 230 كيلوولت لار جريان سكسيونر از 1600 آمپر به 3 هزار و 150 آمپر و در پست حاجي آباد جريان سكسيونر از 800 آمپر به هزار و 600 آمپر افزايش يافت.
محمد برقي جهرمي كارشناس طرح بهينه سازي شبكه برق منطقه اي فارس نيز در باره اين طرح گفت: به منظور بهينه سازي و جلوگيري از هدر رفت سرمايه شركت، سكسيونر باز شده در پست 230 كيلوولت لار بعد از انجام تعميرات اساسي كامل در پست حاجي آباد نصب شد .
وي ، هدف از اجراي اين طرح را پايداري شبكه و افزايش قابليت اطمينان در پستهاي 230 كيلوولت لار و حاجي آباد اعلام كرد و افزود: پايداري شبكه و افزايش قابليت اطمينان در پستهاي230 كيلوولت لار و حاجي آباد و اتمام زودتر از موعد اجراي طرح از ويژگيهاي خاص طرح توسعه پستهاي انتقال برق لارستان و زرين دشت است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات