خانه به دوشی سیل زدگان گلستانی

خانه به دوشی سیل زدگان گلستانی

www.BanaNews.irسیل زدگان گلستانی با گذشت یک روز از وقوع سیلاب همچنان با آب و گل و لای همخانه و با مشکلات عدیده ای مواجه هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بروز سیلاب و وارد شدن خسارت به واحدهای مسکونی سبب شد سیل زدگان گلستانی دو شب گذشته خانه بدوش شوند و یا همچنان با آب و گل و لای دست و پنچه نرم کنند.

در این بین برخی سیل زدگان شب گذشته را در منزل اقوام خود سپری کردند و برخی نیز همچنان در منازل آبگرفته خود حضور داشتند.

یک روستایی از مزرعه کتول گفت: یک متر آب در منزل مسکونی ام وجود دارد و تمام اسباب و وسایل زندگی ام پر از گل و لای شده است.

کرد کتولی افزود: در خیابان ۱۲ متری صاحب الزمان مزرعه کتول حدود نیم متر آب و گل و لای وجود دارد و روند پاکسازی خیابانها و واحدهای مسکونی به کندی صورت می گیرد.

یک شهروند آزادشهری نیز گفت: آب و گل و لای تمام زندگی مان را گرفته و اسباب و وسایل مان را از بین برده است.

وی بیان داشت: از زمان بروز سیل تا کنون فقط مغول پاکسازی وسایل و هدایت آب به خارج از منزل هستیم و آواره کوچه و خیابانیم.

وی از مسئولان خواست برای پیشگیری از حوادث تدبیر اساسی داشته باشند و به فکر سیل زدگان باشند.

یک ساکن منطقه الغدیر گرگان نیز گفت: آب گرفتگی خیابان در دو شب گذشته سبب ایجاد ترافیک و تصادف در این محله شده است.

این شهروند بیان داشت: جدول هایی در این مناطق درست شده که برای همچین بحران هایی آمادگی نداشته و گنجایش آبهای سطحی را ندارند.

فرد دیگری که واحد مسکونی اش دچار آبگرفتگی شده، علت را ایمن ساز نبودن ساختمان ها اعلام کرد و گفت: بیشتر ساختمان ها در مناطق قدیمی و پایین شهر گرگان یا غیر استاندارد ساخته شده اند یا اینکه خیلی قدیمی هستند و این باعث می شود با کوچکترین حادثه ای این خرابی ها به وجود آید.

وی افزود: مردم این قسمت از شهر اغلبا بنیه مالی زیادی ندارند و این باعث می شود به دلیل هزینه های سنگین ساخت و ساز خودشان اقدام به ساخت خانه کنند.

یکی از روستاییان قرق گفت: پلی که در این منطه احداث شد دهنه آنها کوچک بوده و ظرفیت آبهای سطحی و بارندگی شدید را ندارد.

معاون عمرانی استانداری گلستان گفت: بارندگیهای شدید بامداد سه شنبه در استان بی سابقه بود و این حادثه موجب مرگ چهار نفر از هم استانیها شد.

عبدالرضا دادبود گفت: خسارت این حادثه در حال جمع بندی است ولی این حادثه به بخش کشاروزی، زیرساختها و واحدهای مسکونی خسارتهای گسترده ای وارد کرده است.

وی اظهار داشت: کار پاکسازی واحدهای مسکونی و خیابانها ادامه دارد و همکاران بخش های مختلف مشغول پیگیری و پاکسازی هستند.

    نظرات