قیمت آپارتمان لوکس در تهران چقدر است؟

قیمت آپارتمان لوکس در تهران چقدر است؟

http://www.bananews.ir/بازار معاملات واحدهای متراژ بزرگ (بالای ۳۰۰ متر مربع) چه از لحاظ فروش و چه از بابت رهن و اجاره با رکود سپری می‌شود. افزایش قیمت برای هر متر مربع واحدهای لوکس در شمال تهران در سال جاری بین ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان بوده و همچنین افزایش اجاره بها برای این دسته از واحدهای مسکونی نزدیک به ۳۰ درصد نسبت به سال قبل روی داده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) بنگاهداری در منطقه ولنجک درباره وضعیت فعلی خرید و فروش واحدهای لوکس در این منطقه به «دنیای اقتصاد» گفت: واحدهای مسکونی سوپر لوکس که مساحت‌شان بیش از ۳۰۰ متر مربع است و با امکانات کامل و خاص به بازار عرضه می‌شوند، مشتریان خاص خود را دارند و معمولا گرانی و تورم بر حجم متقاضیان این گروه از تقاضا تاثیر نمی‌گذارد.

وی در رابطه با بهترین زمان رونق خرید واحدهای سوپرلوکس خاطرنشان کرد: معمولا در دی و بهمن ماه به دلیل نزدیک بودن به شب عید و از طرف دیگر مرداد و شهریور ماه به علت تابستان و اوقات فراغت بیشتر، خریداران این دسته از واحدهای مسکونی پا به بازار می‌گذارند.

محمدی بیشترین متراژهایی که این روزها مورد انتخاب متقاضیان در بازار مسکن منطقه ولنجک قرار می‌گیرد را واحدهای ۱۱۰ متری ۲ خوابه و ۱۶۰ متری ۳ خوابه اعلام کرد و گفت: اکثر مواقع این دو متراژ مشتریان بیشتری نسبت به متراژهای دیگر دارا است.

این بنگاهدار همچنین تصریح کرد: افزایش قیمت در بازار مسکن باعث نمی‌شود تا خریدارانی که به دنبال بهترین و لوکس ترین واحدها هستند در انتخاب خود دچار تنزل شوند، بلکه آنها بهترین گزینه را برای سکونت یا سرمایه گذاری انتخاب می‌کنند.

وی از طرف دیگر به میزان پورسانت یا حق کمیسیونی که مشاوران املاک از دلالی واحدهای سوپرلوکس بهره‌مند می‌شوند، اشاره کرد و افزود: مشاورانی که برای این دسته از واحدهای مسکونی مشتری‌یابی می‌کنند اگر سالی حداقل چهار معامله را به اصطلاح جوش دهند، به اندازه کافی درآمد کسب کرده اند.

محمدی در ادامه تاکید کرد: واحدهای سوپرلوکس متراژ بزرگ از ارزش‌های میلیاردی برخوردار هستند. برای مثال: اگر واحدی به قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان معامله شود مشاوری که به عنوان واسطه است، بین ۸ تا ۹ میلیون تومان از طرفین معامله حق کمیسیون دریافت می‌کند.

این مشاور املاک علاوه براین اظهار کرد: حتی اگر بنگاهداری در سال معامله ۲ ملک کلنگی بیش از ۱۰۰۰ متر مربع را انجام دهد درآمد یکسال خود را تامین کرده است.

    نظرات