کنترل نامحسوس بازرسان در املاکی‌ها

کنترل نامحسوس بازرسان در املاکی‌ها

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک از رکود در بازار مسکن به دلیل گرانی خبر داد و گفت: بازرسان سازمان تعزیرات به صورت نامحسوس، معاملات را کنترل می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی خسروی در گفتگو با مهر با بیان اینکه تعداد معاملات در بازار مسکن کاهش داشته است، گفت: در ماه‌های دی، بهمن و اسفندماه روزانه تا ۱۵ هزار معامله مسکن به ثبت می رسید که هم اکنون این میزان به ۴ تا ۵ هزار معامله ثبت شده در یک روز رسیده است.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک افزود: چنین کاهشی در ثبت معاملات مسکن، نشانگر رکود در بازار است و به دلیل اینکه قیمتها نسبت به گذشته تغییر کرده است، بنابراین فروشنده وخریدار آمادگی برای معاملات مسکن ندارند.

وی با بیان اینکه توصیه ما همیشه این بوده که اگر فروشنده ارزان بفروشند، ارزان هم می خرد، اظهار داشت: هر فروشنده ای می خواهد که پس از فروش ملک خود، یک واحد دیگر خریداری کند که اگر قیمت‌های بالایی را تعیین کند، خود نیز در خرید با مشکل مواجه نمی شود.

قلی خسروی با تاکید بر تعادل در خرید و فروش، بیان کرد: دولت در تلاش است که یک ترازی را در قیمت‎ها ایجاد کند که البته این بستگی به عرضه و تقاضا در بازار دارد و ساخت و ساز می تواند جلوی افزایش قیمت را بگیرد.

گشت نامحسوس بازرسان در بازار

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در خصوص اجرای طرح تعزیراتی، گفت: تاکنون تماس‌هایی از سوی مستاجران با شماره ۱۲۴ گرفته شده است اما در برخی از مواقع وقتی بازرسان مراجعه کرده اند نتوانستند صاحب خانه را پیدا کنند، زیرا مستاجران اسمی از آنها نبرده بودند.

وی افزود: بنابراین مستاجران باید در زمان تماس با این سامانه، تمامی اطلاعات را به طور کامل به تعزیرات بدهند که امکان ردیابی متخلفان وجود داشته باشد.

قلی خسروی با اشاره به گشت نامحسوس تعزیرات، اظهار داشت: بازرسان سازمان تعزیرات بصورت نامحسوس معاملات بازار مسکن را کنترل می کنند تا از بروز تخلف جلوگیری شود.

رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک با ابراز امیدواری نسبت به کاهش اجاره بها در سال های آینده، بیان کرد: با افتتاح مسکن مهر ۹۹ ساله، ملکی و ویژه امیدواریم که در سال‌های آینده نرخ اجاره بها به ۳ تا ۵ درصد برسد.

    نظرات