خرید ۲۰ شناور داخلی برای مسیرهای آبی جنوب

خرید ۲۰ شناور داخلی برای مسیرهای آبی جنوب

http://www.bananews.ir/مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های حمل و نقل بار و مسافر از ورود ۲۰شناور به ناوگان مسافربری آب‌های جنوب خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ۱۰ فروند شناور مسافری برای مسیرهای آبی جنوب به ناوگان اضافه خواهد شد.

وی افزود: این ۱۰ شناور از تولیدکننده داخلی خریداری خواهد شد که ۸۰ درصد هزینه آن را سازمان بنادر و دریانوردی و ۱۰ درصد دیگر را نیز تعاونی‌های بندرعباس و هرمز پرداخت خواهند کرد.

هاشمی ادامه داد: این ۱۰ شناور با ظرفیت صد تا ۱۲۰ نفر از جنس آلومینیوم است که استانداردهای لازم و امکانات رفاهی را برخودار خواهند بود.

به گفته مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های حمل ونقل بار و مسافر، ۱۰ شناور مورد توافق بین اتحادیه و تولیدکننده داخلی پس از ورود به ناوگان در مسیرهای قشم – بندرعباس و هرمز – بندرعباس تردد خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد بودجه خرید شناورهای جدید از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به صورت تسهیلات بدون بهره پرداخت می‌شود.

هاشمی با بیان این‌که تعدادی شناور غیر استاندارد مسافری از ناوگان جنوبی کشور خارج شده است، اظهار کرد: تعدادی شناور باید جایگزین ناوگان خارج شده از سرویس شود که به مرور اتفاق می‌افتد.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های حمل ونقل بار و مسافر افزود: ۱۰ فروند شناور مسافری نیز برای تعاونی قشم در نظر گرفته شده است که در مرحله اول تامین بودجه آن برعهده منطقه آزاد قشم است و در صورت ناتوانی در تامین سازمان بنادر و دریانوردی تامین بودجه خواهد کرد.

وی همچنین اظهار کرد:‌ در بخش ترانزیت بار از طریق راه‌های جنوب نیز طرح اولیه نوسازی ناوگان با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی تهیه شده است که باید به تایید دولت برسد.

هاشمی یادآور شد:‌ دو هزار فروند شناور فرسوده باری در مسیر آب‌های جنوب داریم که باید نوسازی شود که چنین امر در چندین فاز با تامین بودجه دولت انجام خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های حمل و نقل بار و مسافر در پایان خاطرنشان کرد: ۱۰ فروند شناور مسافربری تعاونی‌های بندرعباس و هرمز ظرف پنج تا شش ماه آینده به آب انداخته خواهد شد.

    نظرات