انتقاد نیکزاد از سرویس‌دهی ضعیف برخی شرکتهایی هواپیمایی

انتقاد نیکزاد از سرویس‌دهی ضعیف برخی شرکتهایی هواپیمایی

http://www.bananews.ir/علی نیکزاد گفت: دولت در باب تامین ارز و سوخت مورد نیاز کمکهای بسیار خوبی به شرکتهایی هواپیمایی داشته است. حتی در سال گذشته یک بار دولت اجازه داده که بلیت‌ها افزایش پیدا کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه‌های دولت برای حمایت از ناوگان هوایی کشور اظهار کرد: دولت تا به امروز از ناوگان هوایی کشور به خوبی حمایت کرده است به صورت هفتگی نیز در وزارت راه وشهرسازی جلساتی با حضور نمایندگان شرکتهای هوایی به همراه رئیس سازمان هواپیمایی و رئیس فرودگاه‌های کشور برگزار می‌شود تا در یک تعامل بتوانیم صنعت هواپیمایی را سرپا نگه داریم.

وی افزود: دولت هم در باب تامین ارز و سوخت مورد نیاز کمک‌های بسیار خوبی به شرکتهایی هواپیمایی داشته است. حتی در سال گذشته یک بار دولت اجازه داده که بلیت‌ها افزایش پیدا کند.

نیکزاد در ادامه با انتقاد از خدمات‌دهی ضعیف برخی از شرکتهایی هواپیمایی گفت: اما یک انتقاد هم داریم که بالاخره اینها باید در اشل و جایگاه یک ایرلاین هوایی احترام و سرویس دهی مناسبی به مسافران داشته باشند و تحریمها نباید بهانه‌ای برای کوتاهی آنها در انجام وظیفه باشد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اگر بگوییم در بحث تحریم با مشکل تامین قطعات یا فرسودگی ناوگان هوایی روبرو هستیم، حرف منطقی است اما احترام به مسافر، وقت شناسی و پذیرایی در طول پرواز ارتباطی به تحریم ندارد و جزء وظایف اصلی شرکتهایی هوایی محسوب می‌شود. برخی از شرکتهای هواپیمایی وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهند اما برخی ها مشکلاتی در این زمینه دارند.

وی تاکید کرد: بیشتر حساسیت دولت بروی تغییراتی است که در ساعات پروازها به وجود می‌آید. اگر شرکتها هواپیمای پشتیبان داشته باشند حتی اگر یک ایرلاین در یک جایی مشکلی برای آن پیش آمد، هواپیمایی پشتیبان آن را حمایت کند. زیرا به طور معمول پروازها پشت سر هم انجام می‌شود و اگر یکی از اینها به تاخیر بیافتد در وسط کار یک هواپیمای پشتیبان تاخیر آن را جبران کند، پروازهای آخر شب با تاخیرهای بعضا چهار ساعته مواجه نخواهند شد زیرا این تاخیرها به دور از انصاف است و یک کار فنی نیست.

    نظرات