برنامه وزارت راه وشهرسازی برای معضل خانه های خالی بررسی می شود

برنامه وزارت راه وشهرسازی برای معضل خانه های خالی بررسی می شود

http://www.bananews.ir/یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت : یکی از محورهای اساسی که روز دهم مرداد ماه جاری در این کمیسیون با مسئولان وزارت راه و شهرسازی خواهیم داشت ،برنامه این وزارتخانه در ارتباط با خانه های خالی است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس فلاحی باباجان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت : براساس سرشماری سال ۱۳۹۰ مرکز آمار ایران تعداد یک میلیون و ۶۶۳ هزار دستگاه واحد مسکونی در کشور خالی است و باید برای این موضوع وزارت راه وشهرسازی با تدابیر لازم برنامه ریزی کند .

وی خاطرنشان ساخت : شمار واحد های مسکونی در سطح کشور ۱۹ میلیون و ۹۵۴ هزار و ۷۰۸ دستگاه ذکر شده و تعداد خانوارهای سرشماری شده نیز ۲۱ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۶۴۷ خانوار به ثبت رسید .

فلاحی باباجان تصریح کرد : رسیدگی به وضعیت خانه های خالی اهمیت بسزایی دارد ، زیرا این سرمایه کلان بلا استفاده باقی مانده و از سوی دیگر استان تهران با سهم ۷٫ ۱۹ درصدی در این ارتباط بالاترین میزان خانه های خالی را با تعداد ۳۲۷ هزار و ۱۶۳ دستگاه به خود اختصاص داده است .

وی با بیان اینکه اجرای طرح مسکن مهر از کارهای خوب دولتهای نهم و دهم محسوب می شود ، گفت : امروز تامین مسکن جوانان با توجه به جمعیت کشور اهمیت بسزایی دارد و براین اساس هنگامی که شمار زیادی از جوانان برای تشکیل خانواده با مشکل مسکن مواجه هستند ، از سوی دیگر سهم قابل توجهی از واحد های مسکونی خالی است .

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: براساس آمارهای اعلام شده طرح مهر بالغ بر ۴۵ درصد تسهیلات بانکی را جذب کرده که سهم بالایی است و بنابراین مدیریت این موضوع به شکل جدی باید دنبال شود .

وی یادآور شد: طرح مسکن مهر در سالهای آغازین خود از سوی تعاونیهای مسکن به مورد اجرا گذاشته شد که مشکلاتی به وجود آمد و اکنون انتظار می رود در نشست دهم مرداد ماه (فردا ) بتوانیم به نتایج مطلوبی با مسئولان ذیربط دست یابیم .

قرار است اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه دهم مرداد ماه وضعیت پیشرفت مسکن مهر و نحوه اعطای تسهیلات بانکی را با حضور مسئولان وزارت راه وشهرسازی و مدیرعامل بانک مسکن مورد بررسی قرار دهند .

    نظرات