اجرای طرح مقاوم‌سازی مخازن آب پایتخت

اجرای طرح مقاوم‌سازی مخازن آب پایتخت

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اعلام اجرای پایلوت طرح مقاوم سازی مخازن آب در پایتخت برای آمادگی در برابر حوادثی مانند زلزله، شرایط درخواست و هزینه های دریافت انشعاب اختصاصی آب را تشریح کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد پرورش در گفتگو با مهر از انجام برخی اقدامات به منظور ایمن سازی تاسیسات آب و فاضلاب در پایتخت و کاهش زیان‌های ناشی از وقوع احتمالی زلزله خبر داد و گفت: برای این منظور، هر حوزه ای وظیفه دارد کار خود را انجام دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اظهار داشت: در بخش پدافند غیرعامل حوزه ای جدید برای پیگیری تعریف و کارشناسانی نیز در حال فعالیت هستند.

پرورش با اعلام اینکه چند پروژه در دست اقدام داریم که تمام مخازن تهران را مقاوم سازی کنیم، بیان داشت: ظرف ۲ سال گذشته کار مطالعاتی در این زمینه انجام شده و بیش از ۲ ماه است که کار اجرا در ۳ مخزن آب تهران هم آغاز شده است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به اینکه اگر بتوانیم نتایج مورد انتظار را بگیریم مقاوم سازی را در مخازن دیگر آب نیز انجام خواهیم داد، افزود: البته انجام اینگونه عملیات سختی های خاص خودش را دارد چرا که باید مخزن از سرویس خارج شود و به همین دلیل کار ریسک بالایی دارد.

وی تاکید کرد: خطوطی هم که در حال حاضر در قالب پروژه های جدیدی مانند آبرسانی به تهران از سد ماملو انجام می‌شود و همچنین پروژه ایجاد رینگ تهران؛ تا مطالعات پدافندی و مباحث زلزله آن تایید نشود، اجرا نخواهد شد.

پرورش در ارتباط با وضعیت درخواست های جدید برای دریافت انشعاب جداگانه آب در تهران، تصریح کرد: در تهران هزینه های دریافت انشعاب جداگانه کمی از متوسط کشوری (۱۰۰هزار تومان) بیشتر است.

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: به صورت کلی در مناطق جنوب و شمال شهر کمی هزینه ها تفاوت دارد و حداقل آن ۲۵۰ هزار تومان و حداکثر آن نیز به ۵۰۰ هزار تومان خواهد رسید.

به گفته وی، هم اکنون در پایتخت یا استان تهران هر مشترکی برای انشعاب جدید مراجعه کند، درخواست انشعاب جداگانه وی بررسی می شود.

    نظرات