راه آهن مراغه - ارومیه قبل از پایان دولت دهم افتتاح می شود

راه آهن مراغه - ارومیه قبل از پایان دولت دهم افتتاح می شود

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت توسعه و ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: راه آهن مراغه ارومیه، براساس برنامه زمان بندی شده تا قبل از پایان کار دولت دهم به بهره برداری می رسد .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی شنبه شب در جریان بازدید از روند احداث قطعه مهاباد افزود: با توجه به اختصاص اعتبارات مورد نیاز، عملیات اجرایی از شتاب خوبی برخوردار شده که با ادامه روند فعلی پیش بینی می شود تا پیش از پایان کار دولت دهم آماده بهره برداری خواهد شد.

وی پیشرفت فیزیکی این طرح را بیش از ۶۰ درصد در زمان حاضر اعلام کرد و اظهار داشت: قطعه نخست این طرح از مراغه به میاندوآب سال گذشته با حضور رئیس جمهوری کشورمان به بهره برداری رسید و قطعه میاندوآب - مهاباد نیز در مراحل پایانی است.

صادقی گفت: تلاش می شود امسال کار احداث قطعات میاندوآب - مهاباد تا پایان شهریور ماه امسال به اتمام رسیده و قطعه مهاباد به نقده نیز در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت توسعه و ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه از بهره برداری یک هزار کیلومتر راه آهن در کشور تا پایان سالجاری خبر داد.

وی ادامه داد: این حجم از عملیات احداث راه آهن از محل بودجه دولتی و سهام شرکت ها اجرا شده که در قالب طرح های مهر ماندگار تا پایان امسال آماده ارائه خدمات حمل و نقل کشور می شود.

صادقی اعلام کرد: از شهریور ماه امسال کار ریل گذاری کلیه طرح های راه آهن کشور که در قالب مهر ماندگار قرار دارند آغاز و تا پایان دولت دهم بخش عمده ای از آنها مورد بهره برداری قرار می گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، طرح‌های راه آهن گرگان ـ اینچه برون، تهران ـ همدان ـ سنندج، میانه ـ اردبیل، قزوین ـ رشت و راه آهن غرب کشور از جمله این پروژهاست که با برنامه‌ریزی‌ های انجام شده تا پایان کار دولت دهم به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی افزود: علاوه بر این پروژه راه آهن مراغه - ارومیه نیز جزو طرح های مهر ماندگارقرار گرفته که بطول ۱۸۴ کیلومتر در حال احداث بوده و پیش بینی می شود تا پیش از پایان دولت دهم مورد بهره برداری قرار بگیرد .

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت توسعه و ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور در ادامه این سفر از مراحل اجرایی راه آهن مراغه - ارومیه دیدن و با پیمانکار این طرح مسایل و مشکلات پیش رو را بررسی کرد.

صادقی در نشست با پیمانکاران و مجریان این طرح با انتقاد از کم کاری پیمانکار این طرح خواستار تسریع در اتمام آن شد و اظهارداشت: چنانچه مجریان این طرح قادر به اتمام آن در موعد مقرر نباشند این طرح از آنها خلع ید شده و به یک پیمانکار دیگر واگذار می شود.

پروژه راه آهن مراغه - ارومیه در پنج قطعه و به طول ۱۸۴ کیلومتر در دست اجراست که با گذر از میاندوآب، مهاباد و نقده به ارومیه وصل می شود.

قطعه ۳۶ کیلومتری میاندوآب - مهاباد هم اکنون از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و پیش بینی شده است اواخر شهریورماه امسال مورد بهره برداری قرار گیرد .

پروژه راه آهن مراغه - ارومیه در پنج قطعه و به طول ۱۸۴ کیلومتر در دست اجراست که با گذر از میاندوآب، مهاباد، نقده به ارومیه وصل می شود.

    نظرات