فرصت مناسب برای خریداران مسکن

فرصت مناسب برای خریداران مسکن

http://www.bananews.ir/بازار مسکن از حدود یک ماه پیش در رکود بی سابقه‌ای قرار دارد که بازار مناسبی برای خریداران واقعی بازار مسکن است تا از این فرصت برای خرید خانه‌ای ارزان تر استفاده کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پس از افزایش قیمت مسکن در اواخر سال گذشته و شروع سال جدید، بازار مسکن در یک ماه گذشته در رکود بی سابقه ای فرو رفته، به طوری‌که تعداد معاملات مسکن کاهش یافته و از تعداد خریداران در بازار هم کاسته شده است.

عوامل زیادی بر رکود مسکن تاثیر گذار هستند اما کاهش قدرت خرید متقاضیان یکی از مهمترین دلایل این رکود است که در چند هفته اخیر، بازار مسکن را با کاهش شدید تعداد معاملات مسکن روبرو کرده است. البته بنگاه های املاک معتقدند که هر سال در ماه رمضان، معاملات مسکن کاهش پیدا می کند و تمامی بازارها تحت تاثیر قرار می گیرد.

یک مشاور بنگاه مسکن در این باره به مهر گفت: بازار مسکن هرساله در ماه رمضان با رکود مواجه می شود اما امسال به نسبت سال های گذشته این رکود بیشتر بوده و خرید و فروش مسکن را تا حد زیادی کاهش داده است.

براین اساس، کاهش قدرت خرید منجر به این شد که متقاضیان به اجاره نشینی روی بیاورند که همین موضوع باعث گرانی در بخش اجاره بها شد و مشکلاتی را برای مستاجران به وجود آورد.

در واقع بازار مسکن به خصوص در شهر تهران از عوامل متعددی تاثیر می گیرد که می توانند قیمت مسکن را تا حد زیادی افزایش دهند اما در چند ساله اخیر و با وجود رکودهای بی سابقه، قیمت مسکن کاهش پیدا نکرده است و فقط در مدت کوتاهی تثبیت می شود.

برهمین اساس، رکود فرصت خوبی برای خریداران آپارتمان در تهران است تا وارد بازار شوند و از فروشندگان واقعی تخفیف های بیشتری بگیرند، زیرا عده ای از مالکان قصد فروش سریع آپارتمان خود را دارند که می توان با قیمت‌های کمتری آپارتمان را از آنها خریداری کرد.

آخرین قیمت‌های خرید و فروش مسکن در تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک آپارتمان ۶۵ متری در پونک ۲ خوابه به قیمت ۱۸۵ میلیون تومان به فروش می رسد و واحدی با همین متراژ در خیابان وحدت اسلامی دو خوابه و فول امکانات، ۱۳۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین آپارتمان دیگری در خیابان دلاوران به مساحت ۶۳ متربا عمر یکساله و فول امکانات با شرایط ۱۲ میلیون تومان وام به علاوه ۳۵ میلیون تومان رهن و ۱۱۰ میلیون تومان نقد به فروش می رسد

یک واحد آپارتمان ۶۱ متری، با پارکینگ و انباری و عمر ۱۰ ساله هم درخیابان مشیریه هر مترمربع یک میلیون و ۷۳۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و واحد دیگری در انتهای بزرگراه یادگارامام به مساحت ۶۱ متر طبقه اول و با عمر ۱۵ ساله با ۴۸ میلیون تومان نقد به علاوه ۱۰ میلیون تومان وام و ۳۰ میلیون تومان رهن به فروش می رسد.

واحدی در شرق بلوار پروین به مساحت ۶۵ متر، با امکانات کامل و عمر سه ساله هر مترمربع ۲ میلیون و ۳۵۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و آپارتمان ۶۱ متری در شهرک غرب ارغوان غربی بازسازی شده ۲۶۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

    نظرات