استقبال کشورهای خارجی از مسکن مهر

استقبال کشورهای خارجی از مسکن مهر

http://www.bananews.ir/رئیس کانون سراسری انبوه سازان گفت: جمعی از کشورهای آسیایی، آمریکایی و آفریقایی از جمله عراق، ونزوئلا، الجزایر و ترکیه خواستار پیاده‌سازی طرح مسکن مهر از سوی سازندگان ایرانی در مناطق خود شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ایرج رهبر با اعلام این مطلب، افزود: در گام اول انتقال تجربیات پروژه مسکن مهر به دیگر کشورها اخیرا در پی سفر هیاتی از ایران به کشور عراق تفاهم‌نامه ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مشابه مسکن مهر در عراق امضا شد که بر اساس آن ۲۰۰‌هزار واحد در شهرهای بغداد، نجف، کربلا، بصره و دیگر شهرهای منطقه ساخته خواهد شد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بر‌اساس ارزیابی‌های صورت گرفته پیش از این تامین مسکن برای دهک‌های کم‌درآمد جامعه با توجه به وضعیت درآمد - هزینه سبد خانوار تا ۱۲۰‌سال به طول می‌انجامید، گفت: امروز اما با اجرای طرح مسکن مهر شاهد خانه‌دار شدن متقاضیان مسکن حداکثر با اختصاص اعتباری بالغ بر ۱۰ تا ۱۵‌میلیون تومان در قالب آورده متقاضیان هستیم.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان افزود: بر اساس این طرح، دهک‌های کم‌درآمد جامعه در سراسر کشور ظرف مدت کمتر از دو سال با استفاده از تسهیلات یارانه‌دار دولتی صاحب واحدهای نوساز و با مشخصات استاندارد حدود ۷۵‌متر مربعی می‌شوند که تحقق این امر پیش از این غیرممکن بود.

رهبر خاطر نشان کرد: حتی منتقدان اجرای این طرح هم خانه‌دار شدن اقشار کم‌درآمد جامعه در کوتاه‌مدت با اختصاص آورده حداقلی را از جمله شاخصه‌های مثبت برنامه‌ دولت در بخش مسکن می‌دانند که قبل از این در کارنامه هیچ‌یک از دولت‌ها سابقه اجرایی نداشته است.

    نظرات