تمام راه‌های مواصلاتی اصلی به مناطق زلزله‌زده باز هستند

تمام راه‌های مواصلاتی اصلی به مناطق زلزله‌زده باز هستند

http://www.bananews.ir/رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اعلام کرد: تمام راه‌های اصلی مواصلاتی به مناطق زلزله‌زده باز هستند اما راه‌های روستایی آسیب‌هایی دیدند که به سرعت مورد مرمت قرار خواهند گرفت.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر شهریار افندی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا درباره وضعیت جاده‌های منتهی به مناطق زلزله‌زده شمالغرب کشور گفت: پس از وقوع زلزله مسیرهای فرعی و اصلی منتهی به مناطق زلزله‌زده از طریق اداره کل راه و شهرسازی استان‌ آذربایجان شرقی و نیز استان‌های مجاور مورد بررسی قرار گرفت.

وی تاکید کرد: راه‌های مواصلاتی اصلی به مناطق زلزله‌زده باز هستند و مشکلی وجود ندارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با وجود نبود مشکل در راه‌های اصلی، راه‌های روستایی آسیب‌هایی دیدند که به سرعت مورد مرمت قرار خواهند گرفت.

افندی‌زاده با بیان این‌که خوشبختانه از نظر استفاده از راه‌های مشکلی وجود ندارد یادآور شد: کمک رسانی به مردم زلزله زده از طریق راه‌های زمینی جزو برنامه‌های اصلی ارگان‌های ذیربط است.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای کشور مصیبت وارده در شمال غرب کشور دارای اهمیت بسیار خواند و گفت:‌ با توجه به تلفات و خسارات وارد آمده اداره کل راه و شهرسازی استان از همان ابتدا در ستادهای بحران فعالانه شرکت کردند تا هر کمکی می‌توانند را انجام دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که برآورد خسارات وارد شده به راه‌ها چقدر است؟ گفت: هنوز برآورد خاصی نشده است ضمن آن‌که راه‌های آسیب کمی دیده‌اند و بیشترین آسیب در بخش مسکن بوده است.

افندی‌زاده به اعزام دستگاه‌های راه‌سازی به مناطق زلزله زده اشاره و اظهار کرد: از طریق اداره کل راه و شهرسازی اردبیل و آذربایجان شرقی و غربی کمک‌های مورد نیاز در زمینه دستگاه‌های راهداری برای آوار برداری و نجات مصدومین به مناطق زلزله‌زده اعزام شد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: در صورت نیاز از استان‌های همجوار نیز برای اعزام دستگاه‌های راهسازی کمک خواهیم گرفت.

    نظرات