ظرفیت تولید برق‌آبی ۱۵۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد

ظرفیت تولید برق‌آبی ۱۵۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران اعلام کرد شش واحد جدید نیروگاه برق آبی در کشور تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا رضازاده با اشاره به سیاست وزارت نیرو در توسعه واحدهای برق آبی، تصریح کرد: تا پایان سال جاری هزار و ۵۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه های برق آبی کشور اضافه خواهد شد.

رضازاده با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده، ابراز امیدواری کرد: دو واحد نیروگاه سد گتوند و چهار واحد نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه بیشه هرکدام به ظرفیت ۲۵۰ مگاوات یعنی در مجموع به ظرفیت هزار و ۵۰۰ مگاوات تا پایان سال جاری وارد مدار می شود.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با اشاره به بهره برداری از نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای سیاه بیشه به عنوان نخستین نیروگاه تلمبه ذخیره‌ای کشور، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، سال جاری واحدهای نیروگاهی این طرح به تدریج وارد مدار خواهد شد.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر ظرفیت اسمی نیروگاه‌های برقابی کشور ۹ هزار و ۲۴۶ مگاوات است، اضافه کرد: میزان تولید انرژی نیروگاه‌های برقابی کشور از ابتدای سال جاری تاکنون به شش هزار و ۵۲ گیگاوات ساعت رسیده که این میزان ۴٫۵درصد بیش از انرژی تولید شده نیروگاه‌های برقابی در دوره مشابه سال گذشته است.

    نظرات