احداث بیش از یک هزار کیلومتر آزاد راه در دولت های نهم و دهم

احداث بیش از یک هزار کیلومتر آزاد راه در دولت های نهم و دهم

http://www.bananews.ir/طول آزاد راه های کشور در حال حاضر به دو هزار و ۱۰۶ کیلومتر می رسد و این در حالی است که سه هزار و ۲۹۱ کیلومتر آزاد راه دیگر نیز در دست احداث قرار دارد.

احداث بیش از یک هزار کیلومتر آزاد راه در دولت های نهم و دهم

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، از دو هزار و ۱۰۶ کیلومتر شبکه آزاد راهی کشور، یک هزار و ۲۱ کیلومتر آن طی دولت های نهم و دهم ساخته شده است. در حالی که طول کل آزاد راههای احداث شده در دولت های هفتم و هشتم به ۵۱۹ کیلومتر می رسید.

بنا بر این این گزارش، در حال حاضر سه هزار و ۲۹۱ کیلومتر شبکه آزاد راهی در کشور در دست احداث است و استانهای آذربایجان شرقی، خوزستان، آذربایجان غربی، اصفهان، مرکزی، قزوین، گیلان، لرستان و تهران نیز پس از سال ۱۳۸۴ به شبکه آزاد راهی متصل شده اند.

این گزارش حاکی است؛ سال گذشته ۱۴۹ کیلومتر آزاد راه در کشور احداث شده و قرار است ۲۵۷ کیلومتر آزاد راه دیگر نیز تا پایان سال ۹۱ احداث شود. این در حالی است که در سال پایانی برنامه پنجم توسعه طول شبکه آزاد راهی کشور باید به چهار هزار و ۶۶۴ کیلومتر برسد.

بنا بر این گزارش، در بین ۲۰ پروژه آزاد راهی کشور که باید تا پایان برنامه پنجم توسعه به بهره برداری برسند آزاد راههای تهران - شمال، کنارگذر شمالی مشهد، ساوه - همدان، حرم تا حرم، پل زال - اندیمشک - اهواز، زنجان - تبریز، کنارگذر غربی اصفهان، تبریز - ارومیه و رشت - قزوین از پروژه های اولویت دار در بخش احداث آزاد راهها محسوب می شوند.

    نظرات