بهره برداری از ۲۱ پروژه آب و خاک در سمنان

بهره برداری از ۲۱ پروژه آب و خاک در سمنان

http://www.bananews.ir/مدیر جهادکشاورزی شهرستان سمنان گفت: تعداد ۲۱ پروژه در بخش آب و خاک شهرستان سمنان در شهریور ماه به بهره برداری رسید.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین اصغری امروز ۱۳ شهریور ماه افزود: احداث ۱۴ استخر ذخیره آب، دو مورد تجهیز و نوسازی، یک مورد کانال انتقال آب بتنی، دو مورد مرمت و احداث جاده بین مزارع، یک مورد برق‌‌رسانی به مجتمع‌های تولیدی و مرمت و لایروبی یک رشته قنات از جمله پروژه‌های شهرستان سمنان بوده است.

وی اضافه کرد: مبلغ ۳ میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال اعتبار برای این ۲۱ پروژه هزینه شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان سمنان همچنین از برداشت محصول از سطح ۷۰۰ هکتار مزارع جالیز زیرپلاستیکی و آزاد در یک ماه گذشته خبر داد و گفت: رکوردگیری و تست شیر از ۳۵۰ راس گاو، تشکیل ۵ پرونده برای متقاضیان بهسازی و نوسازی واحدهای کوچک روستایی، شناسایی یک منبع جدید برای توسعه آبزی پروری نیز در یک ماه گذشته در شهرستان سمنان انجام شده است.

اصغری همچنین از پیگیری امور مربوط به طرح های مشاغل خانگی و ارائه به جلسات ستاد توسعه بخش کشاورزی خبر داد و گفت: اجرای طرح مشارکت فرهنگی زنان به حجم ۷۰ نفر روز، نقشه برداری از اراضی واگذار شده، نظارت بر ۴۵ هکتار از اراضی واگذارشده و واگذاری یک هکتار از اراضی ملی برای دو طرح کشاورزی و غیرکشاورزی و موافقت با دو مورد تغییر کاربری مجاز از طریق کمیسیون تبصره ماده یک از دیگر اقدامات مدیریت جهاد کشاورزی در ماه گذشته بوده است.

    نظرات