آبگیری سد سراب گیلانغرب در کرمانشاه

آبگیری سد سراب گیلانغرب در کرمانشاه

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از آغاز آبگیری سد سراب گیلانغرب تا پایان ماه جاری خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس محمد کهریزی در نشست بررسی وضعیت سدهای در حال ساخت شهرستان گیلانغرب با بیان اینکه آبگیری سد سراب گیلانغرب تا پایان شهریورماه جاری آغاز می‌شود، گفت: طراحی اراضی پایین دست این سد نیز برای اجرای سیستم آبیاری تا نیمه اول مهرماه آماده خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت سد زاگرس نیز افزود: ۱۲۰۰ متر از خطوط ۲ و۳ انتقال آب سد زاگرس نیز در اراضی پایین دست این سد تا سه ماه آینده تکمیل و برای ساخت باغات در اختیار جهاد کشاورزی قرار خواهد گرفت. کهریزی گفت: عملیات اجرای خطوط انتقال آب برای اجرای سیستم در دشت دیره نیز تا پایان سال‌جاری آغاز خواهد شد. مهندس علی اشرف منصوری، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه نیز از حفر یک حلقه چاه در منطقه میاندار گیلانغرب برای احداث سایت تولید گیاهان گلخانه‌ای خبر داد. وی گفت: سیستم‌های آبیاری در اراضی کشاورزی پایین دست دایک سراب و سد مخزنی با تامین لوله مورد نیاز آن توسط جهاد کشاورزی در سه ماه آینده اجرایی خواهد شد. وی افزود: صدور مجوز یک سایت پرورش ماهیان سردآبی در خروجی سد زاگرس نیز در دستور کار قرار گرفته است.

    نظرات