ورود ۱۷۷ واگن جدید به مترو تهران

ورود ۱۷۷ واگن جدید به مترو تهران

www.BanaNews.irمدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه از ورود ۱۷۷ واگن مترو به ناوگان خبر داد و گفت : این واگنها با صرف‌ ۱۱۰ میلیارد تومان تأمین و نزدیک به ۵۰ درصد آن با استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای متخصصان داخلی ساخته و آماده شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) هابیل درویش اظهارکرد: از این تعداد‌، ۲۰ واگن دو طبقه برای خط پنج و ۷۰ واگن یک ‌طبقه برای سایر خطوط‌‌، با شروع سال تحصیلی جدید‌، تا کمتر از دو هفته دیگر به ناوگان ریلی تهران می‌پیوندد‌. مابقی نیز هر ماه ۱۵ واگن تا پایان سال وارد خطوط مترو می شوند .

وی تصریح کرد: این واگن‌ها با صرف‌ ۱۱۰ میلیارد تومان تأمین و نزدیک به ۵۰ درصد آن با استفاده از ظرفیتها و توانمندیهای متخصصان داخلی ساخته و آماده شده است.

درویش افزود: از اواسط تیر ماه ۹۱ ترخیص و حمل تجهیزات از گمرک بندرعباس شروع و جهت ساخت و تکمیل به کارخانه واگن‌سازی تهران انتقال یافته است‌.

مدیر عامل شرکت مترو تهران و حومه گفت: با افزوده شدن واگنهای تازه نفس و جدید به ناوگان مترو‌، شلوغی و ازدحام در قطارها که همواره مورد گلایه شهروندان بوده است‌، به نحو چشمگیری کاهش می‌یابد و گامی دیگر برای استفاده از ظرفیت ایجاد شده در خطوط مترو برداشته می‌شود‌ .

وی تاکید کرد: هر قطار مترو ، شامل ۸ واگن‌، دارای ظرفیت جابجایی ۰۰۰/۲۵ مسافر در روز است ‌، بنابراین با اضافه شدن ۱۷۷ واگن دیگر به ۱،۰۰۰ واگن موجود مترو‌، دستکم ۵۷۰،۰۰۰ نفر در روز‌ ، از ظرفیت مترو تهران قابل استفاده می‌شود‌.

درویش تاکید کرد: در حال حاضر بخش مهمی از ظرفیت ایجاد شده به ویژه در خط ۴ مترو‌، به علت کمبود واگن‌، استفاده نمی‌شود که با ورود واگن های جدید و کاهش سرفاصله حرکت قطارها این مشکل تا حد زیادی مرتفع خواهد شد‌.

    نظرات