احتمال قرعه‌کشی مسکن ویژه‌ی تهران

احتمال قرعه‌کشی مسکن ویژه‌ی تهران

http://www.bananews.ir/مدیر کل مسکن و شهرسازی استان تهران گفت: در صورتی که متقاضیان طرح «مسکن ویژه» در اولویت‌ها و امتیازات مطرح شده برابر و درخواست‌ها از ظرفیت موجود بالاتر باشد، متقاضیان بر اساس قرعه‌کشی صاحب خانه خواهند شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) تقی رضایی تشریح کرد: با توجه به محدود بودن ظرفیت طرح مسکن ویژه‌ی پایتخت، ناچار شدیم بین اقشار مختلف مردم رتبه‌بندی کنیم و بر اساس امتیازات به دست آمده، متقاضیان را در ترتیب اولویت دریافت مسکن قرار دهیم.

وی ادامه داد: در صورت برابر شدن امتیازات متقاضیان، برای اولویت‌بندی، ناچار به قرعه‌کشی خواهیم شد.

در حالی از محدود بودن ظرفیت و احتمال قرعه‌کشی در طرح مسکن ویژه‌ی تهران صحبت می‌شود،‌ که قرار بود با اجرایی شدن این طرح مشکلات درصد زیادی از اقشار پایین جامعه در تامین مسکن حل شود و این پروژه حکم مسکن مهر شهری را داشته باشد.

طرح مسکن ویژه‌ی تهران، برای نخستین بار توسط رییس جمهور اواخر سال گذشته رسانه‌ای شد و وی از آن به عنوان «درمان اصلی» یاد کرد.

هدف اصلی از اجرای این طرح، مقابله با التهاب‌های بازار و جلوگیری از افزایش لجام گسیخته‌ی قیمت مسکن در شهر تهران بود، که حال با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان و محدودیت ظرفیت‌ها، باید دید تا چه حد موفق خواهد بود.

این طرح که قرار است با مشارکت وزارت مسکن و انبوه‌سازان، در زمین‌های دولتی ساخته شود، پس از چند بار تاخیر از ۲۵ شهریور کلید خواهد خورد و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سایت

www.tehran.maskanmehr.net برای خرید واحدهای مسکن ویژه تهران اقدام کنند.

    نظرات