بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر عمومی آستارا

بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر عمومی آستارا

http://www.bananews.ir/بارش شدید باران که از دو روز گذشته در شهرستان آستارا آغاز شده است، سبب آبگرفتگی معابر عمومی و سردرگمی مسافران این شهر بندری و مرزی شده است. این بارش از اوایل بامداد امروز با شدت ادامه یافت تا حدی که بیشتر معابر عمومی و خیابان‌های سطح شهر را آب فرا گرفت، در پی این بارندگی مسافرانی که در کمپینگ‌ها و پارک‌ها اطراق کرده بودند با مشکل مواجه شدند.

باران سبب بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های شهرستان از جمله خواجه کری و آستاراچای شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فردین فرتوت‌نیا، رییس اداره هواشناسی شهرستان آستارا در گفت‌ وگو با ایسنا، اظهار کرد: از آغاز بارندگی‌ها تاکنون ۶۵میلی متر باران در ایستگاه سینوپتیک شهرستان آستارا ثبت شده است.

وی افزود: این بارندگی‌ها تا عصر روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

رییس هواشناسی آستارا دمای فعلی شهرستان را ۱۹ درجه بالای صفر بیان کرد و گفت: در این مدت با ۵ الی ۶ درجه کاهش دما مواجه بوده‌ایم.

وی رطوبت نسبی شهرستان را ۹۲ درصد عنوان کرد و تصریح کرد: این رقم ۷ الی ۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

فرتوت‌نیا در پایان سخنان خود خطاب به شهروندان و میهمانان گفت: از اطراق کردن و چادر زدن در حاشیه رودخانه‌ها به دلیل احتمال طغیان به شدت پرهیز کنند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده است و به دلیل شرایط خاص آب و هوایی یکی از پرباران‌ترین مناطق کشور محسوب می‌شود.

    نظرات