وزیر بهداشت: آب تهران مشکلی ندارد

وزیر بهداشت: آب تهران مشکلی ندارد

http://www.bananews.ir/وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در آب تهران وجود ندارد، گفت: کیفیت آب تهران مطابق با استانداردهای سازمان جهانی بهداشت (WHO ) است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر مرضیه وحید دستجردی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در گذشته آب تهران در دو منطقه شهرداری به شدت مشکل داشت و در سایر مناطق نیز مشکلات متوسط و خفیفی دیده می‌شد. بعد از این که وزارت بهداشت نسبت به نیترات هشدار دادیم حدود ۶۸ حلقه چاه آب که مربوط به بخش خصوصی بود از رده خارج و چند دستگاه RO کار گذاشته شد؛ آب مناطقی که نیترات بالا داشتند با آب سایر مناطق با هم مخلوط شدند تا درجه نیترات آب پایین بیاید. لوله‌کشی سد ماملو هم آغاز شد و در حال حاضر آب تهران از لحاظ نیترات از نظر ما مطلوب است.

وی با بیان این‌که آب تهران مشکلی ندارد، اظهار کرد: کارهایی که از وزارت بهداشت درخواست شده را وزارت نیرو انجام داده است و روابط بسیار خوبی بین وزارت نیرو و وزارت بهداشت حاکم است.

دستجردی همچنین افزود:‌ سه دانشگاه نیز در تهران هستند که دو دانشگاه از آن‌ها مامور بررسی آب هستند و هفته‌ای چند بار آب را در مناطق مختلف آزمایش می‌کنند، گزارشات را برای وزارت نیرو می‌فرستند و اگر مشکلی باشد فورا رسیدگی و حل می‌شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر این‌که خوشبختانه آب تهران از نظر نیترات مشکلی ندارد، درباره نگرانی مردم پیرامون مشتقات افزوده شده کلر در آب تاکید کرد:‌ آب تهران مطابق با استانداردهای WHO است. تمام مواد ضد عفونی‌ کننده مشتقات کلرهستند و ممکن است این موضوع وحشتی را در مردم ایجاد کند ولی این مواد برای ضدعفونی کردن و ضدباکتریایی کردن آب هستند واز نظر ما هیچ مشکلی وجود ندارد.

دستجردی همچنین با اشاره به تعامل خوب دانشگاه علوم پزشکی با وزارت نیرو و آبفای استان‌ها تصریح کرد: در برخی از مناطق روستایی که مسئول آب روستایی خود شوراهای روستا هستند، مقداری مشکل وجود دارد که آن‌ها هم با توجه به رصد مرتب و ارائه گزارش توسط دانشگاه‌ها، کلرزنی و ضد عفونی کردن به موقع انجام می‌شود و مشکلی نیست. برخی آب‌ها مشکلات سختی آب و املاح دارند.

وی افزود: با توجه به جریان سدها و کارهای وزارت نیرو، روابط دو وزارتخانه بسیار حسنه است و تعامل بسیار خوبی برقرار است. تا به حال موارد تخصصی‌ که مدنظر وزارت بهداشت بوده، وزارت نیرو آن را قبول و اصلاح کرده است.

وزیر بهداشت در پایان خاطرنشان کرد که آب را کاملا کنترل می‌کنیم.

    نظرات