ترافیک سنگین جاده‌های قزوین در روزهای پایانی تابستان

ترافیک سنگین جاده‌های قزوین در روزهای پایانی تابستان

http://www.bananews.ir/در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی، ترافیک جاده‌های‌ استان قزوین سنگین گزارش شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی قزوین، محمدنادرمحمدزاده با اشاره به اینکه استان قزوین در کریدور ارتباطی ۱۱ استان کشور از جمله استان‌های دارای جذابیت‌های گردشگری قرار گرفته است، گفت: ترافیک سنگین و نیمه سنگین جاده‌های استان قزوین تا پایان تعطیلات تابستانی و آغاز فصل بازگشایی مدارس ادامه خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین از آماده باش کامل نیروهای راهداری برای ارائه خدمات به مسافران خبر داد و به رانندگان وسایل نقلیه توصیه کرد حین رانندگی با رعایت کامل قوانین و مقرارت از بروز سوانح رانندگی جلوگیری کنند.

محمدزاده همچنین با ارائه گزارشی از مرکز مدیریت راه‌های استان قزوین اظهار کرد: در پنج ماه اول امسال آزادراه قزوین - کرج با مجموع تردد ۱۵ میلیون و۱۵۵ هزار و ۶۲۲ خود رو پرترافیک ترین محور مواصلاتی استان قزوین بوده است.

وی افزود: آزادراه قزوین - رشت با مجموع تردد دومیلیون و ۹۰۶ هزار و ۲۲۶ خودرو و آزادراه قزوین - زنجان با مجموع یک میلیون و ۳۲۵ هزارو ۷۲۶ خودرو در جایگاه دوم و سوم رده‌بندی محورهای پرترافیک استان قزوین بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی قزوین، با بیان اینکه ۳۰ درصد تردد در آزادراه‌های استان قزوین مربوط به وسایل نقلیه سنگین و ۷۰ درصد سبک بوده است، گفت: در این مدت بالاترین میزان تردد در جاده‌های اصلی استان قزوین هم در ساعت ۱۸ الی ۱۹ روز نهم فروردین ماه با مجموع ۱۴ هزار و۳۴۱ خودرو در یک ساعت ثبت شده است.

به گفته رییس شورای حمل و نقل قزوین این استان بیش از ۶۳۰۰ کیلومتر راه دارد که از این میزان ۶۶۰ کیلومترآن شریانی است.

    نظرات