ارزان‌ترین‌های بازار مسکن تهران

ارزان‌ترین‌های بازار مسکن تهران

http://www.bananews.ir/شواهد در بازار خرید واحدهای مسکونی در تهران نشان می‌دهد که متقاضیان مسکن با حداقل بودجه، برای جست‌وجوی واحد مورد نظرشان نباید فقط به بنگاه‌های املاک بسنده کنند چراکه برخی از سایت‌های مجازی املاک البته بیشتر آن دسته از موتورهای جست‌وجوی املاک که از اتحادیه املاک کشور مجوز فعالیت دارند، گاهی اوقات واحدهایی را با قیمت‌های ارزنده برای خرید معرفی می‌کنند که برخی بنگاه‌های املاک از عرضه چنین واحدهایی خودداری می‌کنند .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) شنیده‌ها حاکی از این مساله است که عده‌ای از مشاوران املاک چنین فایل‌های اکازیون را برای مشتریان خاص خود در خفا نگه می‌دارند و به همین خاطر آنها را از دید عموم (متقاضیان خرید) پنهان می‌کنند، اما چنین رفتار ناشایستی در سایت‌های اینترنتی اتفاق نمی‌افتد.

طبق فایل‌های آگهی شده در موتور جست‌وجوی املاک «ایران فایل» ارزان ترین واحدهای مسکونی که از اردیبهشت ماه امسال تا یک ماه گذشته به بازار عرضه شده است مربوط به قیمت‌هایی بین ۴۴ میلیون تا ۵۰ میلیون تومان است.البته در بین چنین واحدهای فروشی، فایل‌هایی هستند که سند آنها قولنامه‌ای یا عمر بنای آنها بیش از ۲۰ سال است و از حداقل امکانات برخوردارند، اما عده‌ای از متقاضیان مسکن با کمترین میزان بودجه که تصمیم جدی برای خرید یک واحد دارند، راضی به خرید چنین واحدهایی هستند. برای مثال: واحدی ۲۷ متری در خیابان پاسدار گمنام واقع در خیابان پیروزی متری یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است یعنی با قیمت ۵۰ میلیون تومان به بازار فروش با سند شخصی عرضه شده است. واحد مذکور ۶ سال ساخت، یک خواب در طبقه سوم است و انباری تنها امکانات آن به شمار می‌رود. علاوه براین در حوالی خیابان بهارشیراز یک واحد قولنامه‌ای به متراژ ۴۰ متر مربع بدون امکانات متری یک میلیون و ۱۲۰ هزار تومان (۴۵ میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است.

    نظرات