اهدای یک انگشتر تا صدور چک ۲۰ میلیاردی به زلزله زدگان

اهدای یک انگشتر تا صدور چک ۲۰ میلیاردی به زلزله زدگان

http://www.bananews.irهمایش ملی ˈخیرین برای بازسازی و عمران مناطق زلزه‌زده آذربایجان شرقیˈ با عنوان ˈمهر ایران، مرهم آذربایجانˈ صحنه‌هایی عاطفی و نوع‌دوستی خیرینی را به ثبت رساند که نشان دادند با هر توان مالی، برای یاری به هم وطنان خود کوتاهی نمی‌کنند.

نوع‌دوستی و یاری ایرانیان به هموطنانشان در حوادث غیرمترقبه‌ای که طی سال‌های گذشته در گوشه و کنار کشورمان رخ داد، به خوبی عیان شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) افرادی که در همایش ملی ˈخیرین برای بازسازی و عمران مناطق زلزه‌زده آذربایجان شرقیˈ در تالار وزارت کشور حضور یافته بودند، نیز به خوبی عمق کمک های انسان دوستانه به هم‌وطن را ناظر و شاهد بودند.

استانداری آذربایجان شرقی به همراه مسوولان این استان برای جمع‌آوری کمک‌های خیران کشور به منظور تسریع در بازسازی مناطق زلزله‌زده روز ۲۵ شهریورماه مراسمی را تدارک دیدند که در آن مقام‌های سیاسی کشور تا هنرمندان سینما و تلویزیون و برخی از اصناف مختلف کشور و غیره حضور یافته بودند.

در ابتدای ورودی محل تالار وزارت کشور، پوشه‌ای به افراد داده می‌شد که در کنار تعدادی برگه کاغذ درباره اقدامات انجام شده از ابتدای وقوع زلزله برای بازسازی مناطق ‌آسیب دیده و نیازهای کنونی در این زمینه، برگ سبز رنگی با عنوان ˈبرگ احساس عمران و آبادیˈوجود داشت که حاضران در مراسم را به مشارکت در بازسازی مناطق زلزله‌زده دعوت می‌کرد.

در این برگه، نوع کمک خیرین از مبلغ ریالی تا تامین مصالح ساختمانی و یا تعهد احداث چند واحد مسکونی، فرهنگی، مذهبی و بهداشتی، تامین برخی لوازم خانگی و غیره مشخص شده بود تا هر فرد با توجه به نوع توان، بتواند در این کمک انسان دوستانه به هموطنان آذری، سهیم باشد.

نمایش مستند کوتاهی از لحظات اولیه وقوع زلزله که شرایط مناطق آسیب‌دیده و سخنان همراه با اشک و اندوه فراوان هم وطنان آذری زبان را به تصویر کشید، همه حاضران تحت تاثیر قرار داد.

آگاه شدن حاضران از وضعیت بسیار سخت آسیب‌دیدگان زلزله سبب شد تا شاهد کمک‌های مختلف خیرین حاضر در مراسم باشیم.

در میان صدور چک های مختلف از ۱۰ میلیون تا ۲۰ میلیارد ریال ، بانویی تنها انگشتر و دستبند خود را همراه با یک تراول چک ۵۰ هزار تومانی که با خود داشت، به ˈبرگ احسان، عمران و آبادیˈ ضممیه کرد تا نشان دهد، اینگونه هم می توان در شادی هم وطنان آذری زبان دچار حادثه زلزله سهیم بود.

بانویی دیگری با اهدای تنها النگوی خود برای کمک به بازسازی مناطق زلزله زده، فریاد بی‌صدایی سر داد که می‌توان به جز مبالغ میلیاردی و میلیونی، اینگونه نیز به یاری هم نوعان خود در یک گوشه از سرزمین ایران شتافت.

یکی از خیرین حاضر در مراسم نیز با خرید همان النگو، انگشتر و یک دستبند به مبلغ ۳۳ میلیون تومان، به نوعی دیگر سهم خود را در کمک به آسیب دیدگان زلزله ادا کرد.

اما در میان حضور هنرمندان سینما و تلویزیون در این همایش، تنها دو ورزشکار، یکی از جمع دومیدانی و همچنین حمید سوریان، قهرمان کشتی فرهنگی المپیک حضور داشتند. این مساله سبب انتقاد شدید جواد خیابانی، یکی از مجریان برنامه شد که از حضور نیافتن ورزشکاران بویژه فوتبالیستها به شدت گله کرد.

وی تیر پیکان انتقاد را به سمت فوتبالیستها گرفت و گفت: آنهایی که پول میلیاردی در فوتبال گرفتند، در این مراسم حضور ندارند.

در این مراسم شخصیت های مختلف سیاسی از جمله ˈمحمدرضا رحیمیˈ معاون اول رییس جمهوری، ˈعلی سعیدلوˈ معاون بین الملل رییس جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمدرضا میرتاج الدینیˈ معاون رییس جمهوری در اجرای قانون اساسی، آیت الله ˈمحسن مجتهد شبستریˈ نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، ˈاحمد علیرضابیگیˈ استاندار آذربایجان شرقی، ˈمهدی چمرانˈ رییس شورای شهر تهران، ˈقاسم نوده فراهانیˈ رییس شورای اصناف کشور و شماری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای اتحادیه های صنفی و هنرمندان سینما و تلویزیون حضور داشتند.

    نظرات