تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پایانه‌ها

تاکید معاون وزیر راه و شهرسازی بر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پایانه‌ها

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: آذربایجان‌غربی به عنوان دروازه اروپا از سمت ترکیه و همسایگی با جمهوری خودمختار نخجوان و عراق، نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) افندی‌زاده در آیین افتتاح مجموعه تجاری پایانه مرزی بازرگان اضافه کرد: آذربایجان غربی دروازه‌ای به سمت اروپا محسوب می‌شود که در این راستا، دولت نگاهی ویژه به این استان دارد.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان اینکه حمل و نقل به عنوان ارکان مهم اقتصادی محسوب می شود که توسعه آن رشد همه جانبه کشور را به دنبال دارد، گفت: در این راستا دولت سیاست مناسبی را در استان‌های مرزی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و ارتقای کیفی آن دنبال می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از موقعیت ویژه‌ای در بحث ترانزیت بین کشورهای آسیایی و اروپایی برخوردار است و به عنوان بهترین مسیر ترانزیتی محسوب می شود.

وی ادامه داد: در این میان پایانه مرزی بازرگان به دلیل دارا بودن رتبه نخست واردات در بین پایانه های مرزی زمینی کشور و جایگاه دوم در بحث ترانزیت ورودی از اهمیت بالایی برخوردار است که برای بهره برداری بیشتر باید روابط استان با کشورهای همسایه تقویت شود.

افندی زاده همچنین بر تسریع عبور کالا در پایانه‌ها و لزوم استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در پایانه ها تاکید کرد.

    نظرات