تعدد متولیان امور کارگران ساختمانی، موازی کاری است

تعدد متولیان امور کارگران ساختمانی، موازی کاری است

http://www.bananews.ir/دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور، گفت: تعدد متولیان امور کارگران ساختمانی، موازی کاری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی یارمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با تاکید برلزوم ساماندهی انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی قبل، حین و بعد از تأسیس، افزود: باید یک سازمان یا نهادی خاص مانند کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور متولی این امر باشد و از موازی کاری جلوگیری شود.

وی با تاکید براینکه باید نهادهای غیر مسوول در این زمینه حذف شوند، ادامه داد: این نهاد‌های غیر مسوول خود را متولی امورات کارگران می‌دانند و به بهانه‌های مختلف در امورات کارگران دخالت می‌کنند.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور، تصریح کرد: کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور، مرکزی برای هدایت کارگران و هیئت مدیره انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی کشور به سویی هست تا بیشترین بهره و رضایت متوجه کارگران شود و انجمن‌ها در جهت بهبود و کمال جامعه قرار گیرند.

یارمحمدی با بیان اینکه کارگران و کارفرمایان طبق یک اساسنامه مشخص و با نظارت وزارت تعاون کارورفاه اجتماعی می‌تواند اقدام به تاسیس انجمن‌های صنفی مربوطه کنند، ادامه داد: وجود انجمن‌های صنفی به شکل‌گیری محیط کسب و کار، شفافیت خدمات‌، کاهش نارضایتی از شغل و برنامه‌ریزی هرچه بهتر در خصوص اقشار مختلف جامعه کمک می‌کند.

این فعال کارگری خاطرنشان کرد: در خصوص کارگران ساختمانی دخالت آشکار برخی تشکیلات غیر متخصص با وضعیت نا مشخص به لحاظ قانونی در امور کارگری و با دیدگاه کسب و تجارت به بروز آسیب‌های جبران ناپذیری بر جامعه کارگران ساختمانی شده است.

یارمحمدی اضافه کرد: اگر انجمن‌های صنفی به عنوان تنها متولی ساماندهی فعالیت کنند، قطعا نتایج بهتری را به دنبال خواهیم داشت و از دخالت و موازی‌کاری در این زمینه جلوگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه انجمن‌های صنفی کمک بسیاری به حل مشکلات جامعه می‌کنند، اضافه کرد: مشکلات کارگران به عنوان اعضاء جامعه مرتبط به کل اجتماع بوده و تأثیرگذار بر سایر اقشار از همین رو تعامل و برنامه‌ریزی جهت حل مشکلات کارگری با نمایندگان این قشر بسیار مفید و مثمر ثمر است.

 

    نظرات