بررسی رد صلاحیت‌‌ها‌ در مسکن‌مهر با حضور وزیر

بررسی رد صلاحیت‌‌ها‌ در مسکن‌مهر با حضور وزیر

http://www.bananews.ir/مدیر عامل شهر جدید پرند درباره کسانی که قبلا حائز شرایط مسکن‌مهر معرفی شده بودند، اما اخیرا صلاحیت آنها رد شده است، گفت: بررسی نهایی شرایط این افراد به زودی با حضور وزیر راه‌وشهرسازی انجام می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سعید صابونی، مدیرعامل شهر جدید پرند از برگزاری جلسه بررسی وضعیت عدم صلاحیت متقاضیان مسکن مهر و لینک شدن با بانک‌ها خبر داد و گفت: به‌زودی وضعیت افرادی که صلاحیت آنها با وجود داشتن قرارداد تایید نشده با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی می‌شود.

سعید صابونی در پاسخ به اینکه افرادی در مسکن مهر ثبت‌نام کرده و به‌رغم تایید و امضای قرارداد با آنها، عدم صلاحیت برایشان صادر شده است، تکلیف این گروه چیست، اظهار کرد: ‌سیستم شرکت عمران پرند ۱۵ روز است که با بانک‌های کل کشور لینک شده‌اند و چون یکی از شرایط مسکن مهر این است که فرد از زمین، مسکن و تسهیلات یارانه‌ای دولت استفاده نکند، احتمالا رد صلاحیت این افراد به دلیل اخذ تسهیلات مسکن از بانک‌ها بوده است.

مدیرعامل شهر جدید پرند در پاسخ به سوال فارس مبنی براینکه شایعه‌ای در این خصوص وجود دارد که چون دولت در ابتدای پروژه مسکن مهر اعتبار چندانی برای آغاز کار نداشت ثبت‌نام را چندان سخت نگرفت تا از این طریق اعتبار لازم را برای آغاز پروژه مسکن مهر کسب کند و حال که واحدهای مسکونی آماده شده اعلام می‌کند این افراد دارای شرایط نیستند، اظهار کرد: این طور نیست؛ چرا که این شرایط جزو آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی است.

وی ادامه داد:‌ آن زمان چون با بانک‌ها نتوانسته بودیم لینک شویم، نتوانستیم بفهمیم فرد متقاضی تسهیلات اخذ کرده است، اما اخیرا که با بانک‌ها لینک شدیم، متوجه شده‌ایم که فردی مثلا از بانک صادرات وام خرید مسکن اخذ کرده است.

 

 

    نظرات