ارایه سنگ نماهای ساختمانی با استفاده از فناوری نانو

ارایه سنگ نماهای ساختمانی با استفاده از فناوری نانو

http://www.bananews.ir/فناوران کشور در بخش مراکز رشد پنجمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو ، سنگ نماهای ساختمان مبتنی بر فناوری نانویی به نمایش گذاشته اند که ضمن افزایش مقاومت به کاهش وزن سازه نیز کمک می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این نمایشگاه سنگ‌ نمایی ارایه شده است که پایه ساخت آن از سیمان، پودر سنگ، مواد پلیمری و نانوذرات سیلیس است.

در این سنگ نما به دلیل استفاده از نانو ذرات سیلیس در فاز پلیمری استحکام سنگ به نسبت سنگ‌های طبیعی سه تا چهار برابر افزایش می یابد.

همچنین با کاهش ذرات سنگین و جایگزین کردن این ذرات با استفاده از ذرات سبک، وزن این سنگ‌ها نسبت به سنگ‌های گونه طبیعی به نصف کاهش یافته است .

بر اساس گزارش ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، در ساختاراصلی این سنگ‌ها تعدادی رنگدانه استفاده شده است که باعث می‌شود تا رنگ طبیعی سنگ حفظ شود و این ویژگی برای مکان‌هایی همچون حاشیه دیوار داخل ساختمان‌ها کاربرد دارد.

از مزایای استفاده از سنگ‌نماهای ساختمانی مبتنی بر فناوری نانو می‌توان به سبک بودن و توجیه اقتصادی آن اشاره کرد. مقاوم‌سازی ، ارتقای ایمنی در برابر زلزله و جلوگیری از هرگونه آلودگی از دیگرویژگی‌های این محصول است.

    نظرات