خروج کارخانه‌های فاقد استاندارد تولید آسفالت از چرخه فعالیت

خروج کارخانه‌های فاقد استاندارد تولید آسفالت از چرخه فعالیت

http://www.bananews.ir/سرپرست مرکز تحقیقات راه و ساختمان اعلام کرد: در حال بررسی و استانداردسازی کارخانه‌های آسفالت هستیم تا کارخانه‌هایی را که استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند از چرخه خارج کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) فاطمی عقدا در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کرد: یکی از برنامه‌های در دست اجرا مرکز تحقیقات راه و ساختمان استانداردسازی کارخانه‌های آسفالت کشور است.

وی در بیان دلیل توجه به امر استانداردسازی کارخانه‌های آسفالت گفت: پایین بودن عمر آسفالت‌های تولیدی کشور و استاندارد نبودن آنها مرکز تحقیقات را به این امر وا داشت تا کارخانه‌های آسفالت‌سازی را برای سنجش میزان استاندارد بررسی کند.

سرپرست مرکز تحقیقات راه و ساختمان با تاکید بر لزوم استانداردسازی آسفالت تولیدی در کشور اظهار کرد: پس از بررسی کارخانه‌های آسفالت‌سازی گواهینامه‌ی فنی برای کیفیت آسفالت راه‌ها به منظور افزایش کیفیت و دوام آسفالت تولید داخل صادر می‌شود.

فاطمی عقدا با اعلام این که ۵۰۰ کارخانه‌ی آسفالت‌سازی در کشور وجود دارد افزود:‌ اطلاعات کارخانه‌ها مبنی بر چگونگی ساخت آسفالت و کیفیت محصولات تولیدی آنها جمع‌آوری شده و در حال صدور گواهینامه فنی برای کارخانه‌ها هستیم.

به گفته‌ی وی کارخانه‌های آسفالت‌سازی که استانداردهای لازم را رعایت نمی‌کنند و در نتیجه آسفالتی با کیفیتی پایین تولید کرده و در اختیار بخش‌های راهسازی قرار می‌دهند، اخطار خواهند گرفت ضمن آن که تعدادی تا کنون اخطار دریافت کرده‌اند.

وی از چرخه خارج شدن تعدادی از کارخانه‌ها در صورت تشخیص پس از بررسی‌ استانداردهای کارخانه‌های آسفالت سازی خبر داد و تاکید کرد: تنها کارخانه‌هایی گواهینامه فنی دریافت خواهند کرد و به کار خود ادامه می‌دهند که بتوانند استانداردها را در چرخه تولید رعایت کرده و آسفالتی با کیفیت مورد نیاز کشور تولید کنند.

او در پایان تاکید کرد: کارخانه‌هایی که استانداردهای لازم در زمینه تولید آسفالت را رعایت نمی‌کنند، کیفیت جاده‌ها و رانندگی در آن‌ها را پایین می‌آورند و وزارت راه و شهرسازی حق همکاری با چنین کارخانه‌هایی را ندارند.

 

    نظرات