عاقبت پیمانکاران زرنگ در مسکن‌مهر

عاقبت پیمانکاران زرنگ در مسکن‌مهر

http://www.bananews.ir/آیا زمانی که بعضی از شرکت‌ها زودتر از دیگران پروژه‌های صنعتی‌سازی‌ را در همین پرند تحویل داده‌اند و حتی از زمان تحویل قطعی آن نیز چندین ماه می گذرد، ولی نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند و افزون بر آن متعهد بازپرداخت تسهیلات دریافتی طبق تفاهم‌نامه سه جانبه به بانک مسکن نیز می باشند و بارها این مطالب را به اطلاع مسوولان ذی‌ربط رسانیده‌اند، مسوولان توانسته‌اند یا خواسته‌اند که برای رفع مشکل آنها حرکتی انجام دهند؟

پس سازندگان دیگر با چه اشتیاق و دلیلی قبل از رفع مشکلات نسبت به اتمام پروژه و ساخت آن اقدام کنند؟

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) وقتی تفاوتی بین سازندگان از لحاظ اجرای کیفی و کمی وجود ندارد و زمانی که تشویق از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی حذف شد و سازنده های مطیع و کارآمد با عدم دریافت مطالبات و حقوق حقه خود به ورطه بدهکاری و عدم توان پرداخت دیون و عدم کارآیی گرفتار می‌شوند، برنده کسانی هستند که تامل کرده و با نحوه تزریق نقدینگی، پروژه را پیش برده‌اند. پس نه تنها تنبل و کار متوقف کن نبوده‌اند، بلکه بسیار زیرک و عاقل می‌باشند زیرا عاقبت شرکت‌های زرنگ و کار جمع کن و مطیع را دیده‌اند.

اکثریت مشکلات پروژه‌ها از عدم تزریق به موقع نقدینگی توسط بانک مسکن، اعضای تعاونی‌ها یا عدم مدیریت صحیح تزریق آورده اعضا توسط سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی ناشی می‌شود و اگر این مهم با یک برنامه‌ریزی صحیح انجام می‌پذیرفت هیچ‌گاه پروژه‌ها با تاخیر و مشکلات دیگر مواجه نمی‌شدند.

بنابراین به جای تهدید و توبیخ باید آسیب شناسی پروژه‌ها را در دستور کار قرار داد و با شرکت دادن بخش‌های خصوصی موثر و درگیر در پروژه‌ها نسبت به ارائه راهکار مناسب اقدام کرد.

*جعفر قرائتی-  دبیر انجمن صنفی تولید کنندگان و فناوران صنعتی ساختمان

 

 

    نظرات