قیمت تمام‌شده بلیت هواپیما ۱۲۰ هزار تومان است

قیمت تمام‌شده بلیت هواپیما ۱۲۰ هزار تومان است

http://www.bananews.ir/در حالی که قیمت تمام‌شده بلیت هواپیما برای هر نفر ساعت در پروازهای داخلی ۱۲۰ هزار تومان برای ایرلاین‌ها هزینه دارد اما این مبلغی که از مسافران اخذ می‌شود معادل ۵۲ هزار تومان است.

در این زمینه مدیرعامل ایران ایرتور اظهار کرد: قیمت بلیت هواپیما باید ۷۵ درصد افزایش یابد تا بتوان هزینه و درآمد ایرلاین‌ها را متناسب با هم پیش ببرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کاپیتان سیروس باهری در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر هزینه‌ یک ساعت پرواز برای هر مسافر چقدر می‌شود؟ گفت: هزینه یک ساعت نفر پرواز ۱۲۰ هزار تومان است اما آنچه در حال حاضر با عنوان هزینه‌ بلیت از مسافران گرفته می‌شود ۵۲ هزار تومان است.

به گفته او در صورت افزایش نیافتن هزینه‌ بلیت با توجه به هزینه‌های جاری ایرلاین‌ها بیش از پیش متضرر خواهند شد.

وی در پاسخ به این پرسش که اگر از سوی سازمان حمایت با این میزان افزایش موافقت نشود، وضعیت ایرلاین‌ها چگونه به کار خود ادامه خواهند داد؟ گفت: اگر از وضعیت ایرلاین‌ها بازدید کنید خواهید دید قطع تخصیص ارز دولتی به این شرکت‌ها و نوسانات نرخ ارز چه بلایی سر آنها آورده است.

کاپیتان باهری هم‌چنین اظهار کرد: حتی افزایش ۵۰ درصدی نرخ بلیت پرواز‌های داخلی نمی‌تواند کمک اساسی به ایرلاین‌ها کند.

مدیرعامل ایران ایرتور تاکید کرد: در شرایطی که ایرلاین‌ها هزینه‌های خود را با پرداخت ارز انجام می‌دهند اما ریال می‌گیرند، آن هم با قیمت‌هایی که در زمان ارز دولتی می‌گرفتند. به‌طور قطع نمی‌توانند به کار خود ادامه ‌دهند.

    نظرات