ساخت ۹۰ درصد از تجهیزات احداث راه‌ها در کشور

ساخت ۹۰ درصد از تجهیزات احداث راه‌ها در کشور

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت ۹۰ درصد از مصالح و تجهیزات احداث راه‌های مواصلاتی در داخل کشور خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید احمد صادقی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از مصالح و تجهیزات مورد نیاز احداث آزادراه، بزرگراه و خطوط ریلی در داخل کشور ساخته می‌شود.

وی افزود: در حوزه ریلی باید در بخش ریل‌سازی تکنولوژی را به کشور وارد کرده و با توجه به آن نیاز خطوط ریلی داخلی را تامین کنیم.

صادقی با یاد‌آوری این‌که در تلاش برای جذب مشارکت یکی از شرکت‌های فولادی برای ساخت ریل در کشور هستیم، گفت: با توجه به برنامه‌های توسعه‌ای ریلی کشور تمام تولید داخل می‌تواند استفاده‌ شود.

رییس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذار در بخش ساخت ریل در ایران می‌تواند به بازگشت سرمایه‌ی خود به دلیل وجود بازار در داخل و حتی صادرات پس از تامین نیاز داخلی، امیدوار باشد.

علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی درباره تولید ریل در کشور گفته بود: با شرکت ذوب آهن اصفهان برای تولید ریل در کشور در حال مذاکره هستیم.

وی همچنین اظهار کرده بود: ریل تنها در چند کشور تولید می شود و تولید آن در تمام کشورها صرفه اقتصادی ندارد اما از آنجاییکه سالی هزار کیلومتر به طول شبکه ریلی کشور استفاده می‌شود، تضمین می‌کنم تمام تولیدات شرکت تولیدکننده ریل در کشور را خواهیم خرید.

    نظرات