ورود بخش خصوصی به بخش زیربنایی ریلی

ورود بخش خصوصی به بخش زیربنایی ریلی

www.BanaNews.irمعاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن با بیان اینکه در بخش زیربنایی تمامی فعالیت‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: به شرکت‌های پیمانکاری اعلام کردیم که برای پرسنل خود، دوره های آموزشی به روز دنیا را برگزار کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی معینی در گفتگو با مهر در خصوص خصوصی سازی در شرکت راه آهن، اظهار داشت: گسترش کار در راه آهن ظرفیت زیادی را ایجاد کرد که به دنبال یک خودباوری، ایجاد روحیه تعاون، همکاری و فعالیت های متنوع در راه آهن موجب شد بنابراین خصصوی سازی هم در کنار ظرفیت سازی دنبال شده است.

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیت ها به بخش خصوصی واگذار شده است، گفت: در بخش زیربنایی تقریبا تمام فعالیت های تعمیر، نگهداری شبکه ریلی اعم از خط، سازه های فنی، علایم، ارتباطات، ساختمان و تاسیسات به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی تصریح کرد: ایجاد بخش های خصوصی متنوع و متفاوت موجب شد که تعداد شرکت هایی که توانایی لازم برای انجام این فعالیت ها و اهداف را دارند اضافه شوند و هم اکنون به دنبال افزایش بخش خصوصی با توجه به افزایش شبکه خطوط ریلی هستیم.

معینی با اشاره به اینکه شرکت های پیمانکاری تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار دارند، بیان کرد: به دنبال افزایش توان فنی تخصصی شرکت ها هستیم و از آنها خواسته شده است که دوره های آموزشی برای پرسنل داشته باشند تا با روش های جدید و به روز دنیا شبکه های ریلی کشور را نگهداری و تعمیر کنند.

معاون فنی و زیربنایی شرکت راه آهن به کاهش زمان اجرای پروژه ها اشاره کرد و افزود: در دو سال اخیر ظرفیت کاری و حجم کاری پروژه ها را افزایش دادیم که در چند پروژه گذشته به خوبی نشان داده شد.

معینی تصریح کرد: هرچه زمان اجرای پروژه ها کمتر باشد به تبع هزیه ها نیز کاهش می یابد به این دلیل که خیلی از پروژه ها که زمان اجرای آن طولانی می شود هزینه قابل توجهی را به دنبال خواهد داشت.

    نظرات