زمین لرزه در شرکت فرودگاه های کشور

زمین لرزه در شرکت فرودگاه های کشور

با به صدا درآمدن علامت وقوع زمین لرزه فرضی در ساعت ۱۰ روز "دوشنبه"، کارکنان شرکت فرودگاههای کشور با ترک محل کار و پناه گرفتن در محل های امن بویژه محوطه باز این شرکت، چگونگی مقابله با شرایط بحرانی پس از زمین لرزه را تمرین کردند.

به گزارش بنا نیوز به نقل از "ایسکانیوز" در این مانور که با حضور فعال مدیرعامل شرکت و دیگر مدیران بویژه رئیس پدافند غیر عامل شرکت و گروههای امداد و نجات و ایمنی و آتش نشانی برگزار شد، مجریان و کارکنان شاهد سه مرحله اعلام وقوع زمین لرزه، اعلام ایجاد حادثه و تخلیه افراد از اماکن سرپوشیده بودند.

مانور مقابله با شرایط پس از زمین لرزه در شرکت فرودگاههای کشور در راستای برنامه ها و سیاستهای دولت برگزار شد.

در جریان اجرای این تمرین، کارکنان پس از اعلام وقوع زمین لرزه فرضی خود را به فضای باز و امن شرکت رسانده و به تذکرات مسئولان امدادی بویژه اداره کل ایمنی زمینی و آتش نشانی شرکت فرودگاهها و فرودگاه مهرآباد تهران گوش فرا دادند.

در این مانور نیروهای امدادی درراستای انجام وظایف سازمانی با حضور بموقع در محل حادثه به یاری آسیب دیدگان شتافتند.

در این مانور محسن اسماعیلی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور که همراه با دیگر مجریان و کارکنان در مراحل مختلف حضور داشت، طی سخنانی بر لزوم آمادگی کارکنان برای مقابله با شرایط بحرانی پس از حوادث غیر قابل پیش بینی تاکید کرد.

این تمرین راس ساعت مقرر بر اساس برنامه به اجرا در آمد و در زمان تعیین شده پایان یافت.

**اسماعیلی: توجه به ایمنی و دقت در شرایط بحران، از الویت برخوردار است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور تاکید کرد: توجه به ایمنی و دقت در شرایط بحرانی پس از حوادث، در اولویت برنامه های شرکت قرار دارد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور، اسماعیلی که روز دوشنبه پس از برگزاری تمرین مقابله با شرایط بحرانی پس از زمین لرزه و در جلسه جمعبندی این تمرین سخن می گفت، افزود: همه مدیران و مسوولان باید اجرای اینگونه تمرینات را جدی بگیرند و در اجرای آن حضوری فعال داشته باشند.

در این جلسه که مجریان و دست اندرکاران اجرای تمرین زمین لرزه حضور داشتند، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی به کارکنان در زمینه راههای مقابله با زمین لرزه را ضروری دانست و گفت: در این زمینه باید از وسایل و امکانات لازم بهره گرفت.

وی افزود: استفاده از وسایل امدادی در ساختمانها و مسیرهای منتهی به اماکن امن و نصب علایم راهنما و تعبیه انبار ذخیره وسایل ضروری و مورد نیاز از مواردی است که مجریان تمرین و ستاد پدافند غیر عامل شرکت باید به آن توجه کنند.

مدیرعامل شرکت با تاکید بر اینکه تعیین جانشین مدیریت بحران باید در دستور کار قرار گیرد، از افراد غیر مسوول خواست در اجرای وظایف محوله مداخله نکنند.

اسماعیلی از مسوولان آموزشی شرکت خواست کارکنان را برای اطاعت پذیری در شرایط بحرانی آموزش دهند و افرادی را که می توانند در شرایط خاص بحران به کمک مدیریت بحران بیایند، شناسایی کنند.

عدم عجله در تصمیم گیری ها توسط مدیران و اهمیت دادن به نقش روابط عمومی در برگزاری تمریناتی از این دست، از دیگر مواردی بود که مدیرعامل شرکت در باره آن نکاتی را یاد آوری کرد.

در این جلسه، شرکت کنندگان با بیان نظرات خود درباره اجرای تمرین یاد شده، در باره نقاط ضعف و قوت آن بحث و تبادل نظر کردند.

تمرین مقابله با زمین لرزه ،صبح روز دوشنبه با حضور مدیران و کارکنان شرکت فرودگاههای کشور در محل این شرکت در تهران برگزار شد.

**کارگر خدماتی فرودگاه مهرآباد از یک میلیارد ریال گذشت

کارگر خدماتی فرودگاه مهرآباد تهران پس از یافتن چمدان محتوی یک میلیارد ریال چک مسافرتی و پول نقد آن را به مسوولان فرودگاه تحویل داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور، سید حسن مولوی که در ترمینال شماره ۶ این فرودگاه مشغول بکار است، همچنین مدارک و اسناد مهمی را که همراه این چمدان پیدا کرده بود ، پس از هماهنگی با پلیس فرودگاه، به صاحبش باز گرداند.

طی مراسمی در ترمینال شماره ۶ از اقدام خداپسندانه این کارگر قدردانی شد.

مولوی انگیزه خود را درباره تحویل این چمدان به صاحبش، رضای خدا و جلوگیری از ورود حتی یک ریال حرام به زندگی اش عنوان کرد.

این در حالی است که علیرضا بیان لو دیگر کارگر ترمینال شماره ۴ فرودگاه مهرآباد نیز پس از یافتن ۶۰۰ دلار آن را به مسوولان ترمینال تحویل داد.

 

    نظرات