لزوم توجه دستگاه‌ها به پدافند غیرعامل در اجرای زیرساخت‌های شهری

لزوم توجه دستگاه‌ها به پدافند غیرعامل در اجرای زیرساخت‌های شهری

http://www.bananews.ir/معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تمامی دستگاه ها و نهادها باید توجهی ویژه به پدافند غیر عامل در اجرای زیر ساخت ها در شهر داشته باشند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غلامعلی حیدری در جلسه هماهنگی پدافند غیر عامل که پیش از ظهر امروز در فرمانداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: پدافند غیرعامل دفاع غیرنظامی در مقابل تهدیدات نوین دشمن است که گستردگی و وسعت آن بیش از اقدامات نظامی است.

وی افزود: اینگونه دفاع مختص کشور ما نیست و در حال حاضر تمامی کشورها این موضوع مهم را در برنامه های مختلف خود اعم از برنامه های عمرانی، خدماتی و رفاهی و... مورد توجه قرار داده اند.

حیدری با تاکید بر اینکه مقوله پدافند غیرعامل در موضوعات مربوط به زیرساخت ها بسیار ضروری و حیاتی است، گفت: در بسیاری از کشورهای پیشرفته پیوست پدافند غیرعامل مورد توجه قرار گرفته به طور مثال با طراحی چندمنظوره مترو می توان از این زیرساخت حمل و نقلی در مواقع بحران استفاده بهینه کرد.

معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: در حوزه پدافند غیرعامل حوزه های مختلف مردم، زیرساختها، حوزه مجازی و سایبری و همچنین حوزه معنوی و ملی مدنظر است که در دستور العمل پدافند غیرعامل به آن پرداخته شده است.

پدافند غیرعامل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود

حیدری در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه در هفته پدافند غیرعامل نیز قرار گرفته ایم فرصت بسیار مناسبی است که با پرداختن به حوزه های مختلف این مهم و تبیین اهداف و برنامه های این ستاد که در تمامی استانها و شهرستانها نیز شکل گرفته است، بیش از پیش موضوع مهم پدافند غیرعامل را در برنامه ریزی های شهری بویژه حوزه های عمرانی و خدماتی مورد توجه قرار دهیم.

وی گفت: بر این اساس باید با فرهنگ سازی و مدنظر قرار دادن سند چشم انداز پدافند غیرعامل در تمامی عرصه ها ورود میدانی کرده و پیوست های مختلف فرهنگی، اجتماعی، کشاورزی، علمی و... را در برنامه ریزی های استانی و شهرستانی مورد توجه قرار دهیم.

    نظرات