توزیع یک میلیون تن قیر یارانه‌ای در کشور با تصویب مجلس

توزیع یک میلیون تن قیر یارانه‌ای در کشور با تصویب مجلس

http://www.bananews.irهمایش شهرداران استان کرمان با حضور معاون وزیر کشور، استاندار کرمان و شهرداران این استان در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمیدرضا ارشادمنش معاون وزیر کشور و رئیس سازمان دهیاری‌ها و شهرداری‌های کشور در این همایش گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی یک میلیون تن قیر یارانه‌ای در کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: بر همین اساس، طرحی با فوریت در مجلس شورای اسلامی مطرح شده و سیر کمیسیونی را نیز گذرانده است و در هفته‌های آینده در صحن علنی مجلس ارایه می‌شود.

معاون وزیر کشور اظهار کرد: با تصویب این طرح میزان قیر مورد نظر به صورت ۴۰ درصد سهم شهرداری‌ها و ۶۰ درصد سهم راه و شهرسازی توزیع خواهد شد.

ارشادمنش گفت: یارانه بلیت اتوبوس‌ها نیز در چند روز آینده از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها به حساب شهرداری‌های دارای اتوبوسرانی واریز می‌شود.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: اختصاص ۵هزار میلیارد تومان برای اوراق مشارکت نیز فرصت خوبی است که شهرداری‌ها باید با رعایت ملاحظات، به بهترین شکل ممکن از این فرصت استفاده کنند.

محمدجواد کامیاب معاون امور عمرانی استانداری کرمان نیز در این همایش گفت: پراکندگی جمعیت در این استان خدمات رسانی شهری را دشوار کرده است.

وی افزود: بر اساس آخرین سرشماری انجام شده، استان کرمان حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد.

 

معاون امور عمرانی استانداری کرمان وسعت استان کرمان را ۱۸۳ هزار کیلومتر مربع ذکر کرد و گفت: این استان دارای ۲۳ شهرستان، ۶۵شهر، ۵۸ بخش، ۱۵۲ دهستان، پنج هزار و ۹۳۶ روستا، ۱۱ هزار و ۶۲۰ آبادی و یکهزار و ۶۱۶ دهیاری مصوب است.

کامیاب بیان کرد: متوسط بودجه سالانه در نظر گرفته شده برای شهرداری‌های کرمان ۳۰۰ میلیارد تومان است که در سال ۹۰ با رشد ۱۵ درصدی نیز همراه بوده است.

وی گفت: استان کرمان با وجود دارا بودن ظرفیت‌های بالا در زمینه‌های مختلف، اما دفاتر شرکت‌های بزرگ این استان در تهران یا شهرهای دیگر مستقر هستند و مالیات ناشی از آنها نیز نصیب سایر شهرها می‌شود که این موضوع دغدغه شهرداری‌های استان است.

وی تصریح کرد: پراکندگی زیاد جمعیت در استان کرمان سرانه خدمات را افزایش می‌دهد.

معاون استاندار کرمان افزود: کمک‌های بسیاری در سال‌های اخیر از سوی وزارت کشور به شهرداری‌های استان کرمان ارایه شده است اما با توجه به پراکندگی استان پاسخگو نیست.

 

 

 

    نظرات