اجرای شبکه آب شرب در روستاهای زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی

اجرای شبکه آب شرب در روستاهای زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی

http://www.bananews.ir/همزمان با فرا رسیدن فصل سرما و بازسازی سریع روستاهای تخریب شده زلزله زده آذربایجان شرقی، شبکه‌های تامین آب شرب این روستاها نیز به طور موازی در حال اجرا است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس علی صمدنژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب گفت: پس از عبور موفق از بحران اولیه که در آن تامین آب شرب چادرهای اسکان موقت در دستور کار بود هم اینک این شرکت تمام توان خود را روی آبرسانی به اماکن اسکان دائم متمرکز کرده است.
وی گفت: در مرحله اسکان موقت، برای آبرسانی به چادرهای برپاشده در روستاهای زلزله‌زده منطقه ۳۰ تانکر آب مستقر شده بود و از طریق ۱۱۲ کیلومتر لوله گذاری و تعبیه ۱۶۲۴ فقره شیر شرب مورد نیاز عزیزان زلزله‌زده تامین شد.
وی افزود: هم‌اکنون نیز با توجه به اینکه مدتی است ساخت‌وساز خانه‌های تخریب شده با قوت در حال اجرا است، این شرکت نیز همزمان عملیات اجرایی شبکه‌های آبرسانی را در این روستاها آغاز کرده و تحویل سریع انشعاب آب شرب هر واحد مسکونی بازسازی شده را در دستور کار قرار داده‌ایم.
مهندس صمدنژاد افزود: تا کنون انشعاب ۱۳۰۰ منزل مسکونی بازسازی شده و نصب و تحویل شده و بیش از ۶۰۷۰ انشعاب قدیمی نیز احیا و مجددا واگذار شده است.
وی افزود: عملیات آبرسانی در روستاهای زلزله‌زده با تلاش شبانه‌روزی همچنان ادامه دارد به طوری‌که تاکنون علاوه بر احیای ۱۶۰ کیلومتر شبکه داخل روستا، بیش از ۸۰ کیلومتر نیز شبکه جدید ساخته شده است.
مهندس صمدنژاد حجم زیاد ساخت‌وساز، وجود مصالح در مسیرهای لوله گذاری و مشخص نبودن برخی از مسیرهای عمومی را از موانع و مشکلات اجرای سریع عملیات عنوان کرد.

 

 

 

    نظرات