شکل عمده مسکن‌مهر خوزستان بانک‌ها و تعاونی‌ها هستند

شکل عمده مسکن‌مهر خوزستان بانک‌ها و تعاونی‌ها هستند

 

 

 

http://www.bananews.ir/استاندار خوزستان گفت: طبق آمار، آورده متقاضیان مسکن مهر استان در سال‌گذشته ۱۶۷ میلیارد تومان بود که هم‌اکنون به ۲۷۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و با ادامه این روند، قطعا زمان تحویل واحدها زودتر خواهد بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سیدجعفر حجازی در جلسه شورای مسکن‌مهر استان خوزستان افزود: عمده مشکل مسکن‌مهر استان تعاونی‌ها است که انتظار می‌رود فرمانداران شهرستان‌ها آنها را توجیه کنند تا کار ساخت واحدها هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.
وی با بیان اینکه بانک‌های استان تاکنون بالای ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار داده‌اند، افزود: انتظار می‌رود که بانک‌های حمایت‌کننده مابقی‌ تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی مسکن‌مهر را به متقاضیان پرداخت کنند تا دیگر مشکلی در کار نباشد.
استاندار خوزستان در خصوص مجوز پایان‌کار و ارائه سند به متقاضیان مسکن‌مهر گفت: فرمانداران و مسوولان بانک‌ها ‌باید در خصوص مجوز پایان‌کار و فروش تدریجی واحدها دقت کنند تا متقاضیان حداقل در ۶ ماه آینده سند واحد خود را دریافت کنند.
وی روند ساخت واحدهای مسکن‌مهر در شهرستان‌های امیدیه و ماهشهر را بسیار خوب دانست و تصریح‌کرد: حجم قابل توجهی از مسکن‌مهر در این دو شهرستان ساخته شده است که انتظار می‌رود سایر شهرستان‌ها از این دو شهرستان الگو بگیرند؛ زیرا تنها ۴ ماه دیگر فرصت باقی است.


حجازی خطاب به فرمانداران خاطرنشان‌کرد: هرچه سریع‌تر ‌باید لیست مازاد واحدهای مسکن‌مهر هر شهرستان ارائه شود تا بتوانیم از وزارتخانه مجوز اهدای این تعداد واحد به دیگر متقاضیان مسکن‌مهر را دریافت کنیم.
حجازی در پایان عنوان‌کرد: از حدود ۳۵ هزار واحدی که در مرحله نازک‌کاری قرار دارند تنها ۱۰ هزار واحد در مرحله دریافت پایان کار هستند و از این تعداد نیز تنها برای ۶ هزار واحد مجوز پایان‌کار صادر شده است؛ از این رو انتظار می‌رود که قدری این موضوع جدی گرفته شود.
بر اساس این گزارش، تعداد واحدهای قابل افتتاح استان تا پایان آذرماه امسال در شهرستان‌های آبادان ۳۱۴۲ واحد، امیدیه ۲۱۰۲ واحد، اهواز ۱۹۱۶، ایذه ۷۹۰ واحد، ماهشهر ۴۰۸۰ واحد، بندر امام ۱۱۴۸ واحد، خرمشهر ۱۷۲۹، دزفول ۲۳۰۶ واحد، رامهرمز ۸۸۶ واحد، رامشیر ۲۰۰ واحد، شادگان ۵۰ واحد، شوش ۸۹۷ واحد، شوشتر ۲۳۹۴ واحد، مسجدسلیمان ۶۴۷ واحد، هندیجان ۴۰۰ واحد، شیرین‌شهر ۵۰۰ واحد و رامین ۱۰۰۰ است.

 

 

 

    نظرات