مسکن و بیکاری همچنان مهمترین چالش دولت آمریکا

 

با وجود تلاش های دولت آمریکا همچنان بحران و رکود بخش مسکن موجب بروز چالش های جدی برای اقتصاد این کشور شده و ساخت و فروش خانه های کوچک در آمریکا رواج یافته است.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، همزمان با رکود فزاینده بازار مسکن، بیکاری نیز در آمریکا افزایش یافته و این امر بر پیچیدگی بازارهای مالی آمریکا افزوده است.

بحران مالی آمریکا علاوه بر بخش مسکن، بر اشتغال و کار تأثیر گذاشته است و موجب بیکاری و بی خانمانی میلیون ها نفر هم شده است.
بیکاری فزاینده موجب مصادره بسیاری از منازل از سوی بانک ها در بسیاری از ایالت ها شده است.
باربارا بوکیو، شهروند آمریکایی می گوید: ما نمی دانیم چه آینده ای خواهیم داشت، نگران این هستیم که آیا منازل ما نیز همانند دیگر واحدهای مسکونی از سوی بانک ها مصادره می شود؟ یا اینکه با پرداخت به موقع اقساط می توانیم خود را از رکود اقتصادی فعلی نجات دهیم.
ساندی کروگر، کارشناس اقتصادی در این رابطه می گوید: بازار مسکن در مقایسه با پارسال افت شدیدی داشته و با توجه به اوضاع فعلی اقتصاد آمریکا، برون رفت مسکن از بحران، دور از انتظار است.
این کارشناس اقتصادی می گوید: قیمت مسکن یک سوم کاهش داشته و این یعنی اینکه امیدی برای ایجاد جهش در قیمت ها وجود ندارد.
این در حالی است که آمریکا برای برون رفت از این بحران ادامه دار اقدام به ساخت خانه های با متراژ کوچک تر کرده است و بحران مالی و مسکن در آمریکا، اندازه خانه ها را رفته رفته کوچک تر می کند.
مساحت این خانه ها ۲۰ تا ۳۰ متر مربع و قیمت آن ها از ۲۰ هزار دلار تا ۵۰ هزار دلار در نوسان است.
این خانه های کوچک دارای همه امکانات زندگی شامل اتاق خواب، حمام و دستشویی و آشپزخانه در ابعاد بسیار کوچک هستند.
جی شیفر یکی از مالکان شرکت تولید خانه های کوچک می گوید: این خانه های کوچک دارای امکانات زندگی و کار هستند و بسیاری از مردم به این خانه ها روی می آورند زیرا هزینه زیادی برای ساخت یا خرید نمی پردازند.
وی بابیان اینکه زمان زیادی برای ساخت این خانه ها نیاز نیست گفت: تا چند سال پیش این خانه های کوچک موجب خنده بود و به چشم اسباب بازی به آنها نگاه می کردند اما حالا خانه های واقعی برای زندگی هستند.
استفن مارشال یکی دیگر از مالکان شرکت تولید خانه های کوچک گفت: ما این خانه ها را پس از بحران مالی و مسکن برای افراد بی خانمان و کم درآمد و کسانی که خانه های خود را به خاطر بدهی به بانک ها از دست داده اند ساخته ایم.

    نظرات