قیمت نهایی تمام مسیر‌های پروازی اعلام شد

قیمت نهایی تمام مسیر‌های پروازی اعلام شد

http://www.bananews.irیک روز پس از آغاز اعمال نرخ‌های جدید مسیر‌های پروازی داخلی، آژانس‌های هواپیمایی تمام بلیت‌های متقاضیان را با نرخ جدید می‌فروشند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) روز گذشته پس از آنکه افزایش ۶۰ تا ۷۰ درصدی نرخ بلیت پرواز‌های داخلی از سوی شورای عالی هواپیمایی به شرکت‌های هواپیمایی اعلام شد، آژانس‌های هواپیمایی برای فروش بلیت با مشکلاتی روبه‌رو شدند.

در پی اعمال نرخ‌های جدید برای فروش بلیت، روز گذشته به دلیل آنچه به‌روز نشدن سایت شرکت‌های هواپیمایی و زمان‌بر‌بودن اعمال نرخ‌های جدید در سایت ایرلاین‌ها خوانده شد، آژانس‌های هواپیمایی تنها به قیمت جدید تعدادی از مسیر‌های هوایی و نه همه آنها دسترسی داشتند.

به این ترتیب روز گذشته امکان فروش بلیت برخی مسیر‌ها در ساعات ابتدایی روز کاری ۱۶ آبان‌ماه وجود نداشت. اما پس از چند ساعت شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌های جدید را در سایت خود ثبت کردند و سایت با این قیمت‌ها برای رزرو بلیت باز شد و در اختیار آژانس‌های هواپیمایی قرار گرفت.

آنچه جالب است این‌که تنها شرکت هواپیمایی که هنوز نرخ بلیت مسیر‌های پروازی خود را به صورت کتبی به آژانس‌های هواپیمایی اعلام نکرده است، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) است. البته این شرکت نیز همچون دیگر شرکت‌های هواپیمایی قیمت‌های مسیر‌های خود را روی سایت هما قرار داده است.

بنا به گفته‌ی معاون سازمان هواپیمایی کشوری نرخ مسیر‌های پروازی داخلی برای تمام شرکت‌ها یکسان است و هم‌چنان به صورت تکلیفی به شرکت‌ها ابلاغ می‌شود.

 

 

 

    نظرات