۹۲ سال شکوفایی بازار مسکن

۹۲ سال شکوفایی بازار مسکن

http://www.bananews.irرییس اتحادیه کشوری املاک با تاکید بر افزایش سرعت روند ساخت و ساز، پیش‌بینی‌ کرد: سال ۹۲ سال شکوفایی بازار مسکن است و شاهد رونق در معاملات خواهیم بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با ایسنا در پیش‌بینی خود از زمان بهبود شرایط مسکن اظهار کرد: سال ۹۲ وضعیت مسکن به شکوفایی رسیده و شاهد رونق در معاملات خواهیم بود.

وی با بیان این‌که هر قدر خانه بسازیم کم است، گفت: باید به امر ساخت‌وساز سرعت بیشتری دهیم و کار ساخت مسکن را به سمت صنعتی‌سازی پیش ببریم.

قلی‌خسروی ساخت مسکن مهر را بهترین کار دولت نهم و دهم عنوان و خاطر نشان کرد: هرچند ساخت مسکن مهر امری تاثیر‌گذار در وضعیت بازار مسکن کشور بود اما نمی‌توان منکر وجود عواملی برای جلوگیری از رونق این بازار شد.

رییس اتحادیه کشوری املاک اعلام کرد: ساخت مسکن در کشور سیاست دولت خاصی نیست چراکه طبق قانون اساسی سامان دادن به املاک و مستغلات و همچنین تامین نیاز مردم در این بازار از وظایف تمامی دولت‌ها بوده و باید این اتفاق به طور مدام بیفتد.

وی افزود: دولت نهم و دهم مردم را نسبت به حق خود در زمینه‌ی مسکن بیدار کرد و از این به بعد داشتن مسکن و خانه‌دار بودن از مطالبات مردم است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

 

قلی‌خسروی درباره اینکه طرح‌های کنونی نتوانستند قیمت مسکن را کنترل کنند و با وجود آگاهی مردم نسبت به حقوق خود هنوز بسیاری از خرید خانه باز مانده‌اند، تاکید کرد: رکود فعلی به دلیل نوسانات نرخ ارز است و به این دلیل مردم نمی‌توانند به نیاز‌های خود دست یابند.

رییس اتحادیه کشوری املاک تصریح کرد: باید صبر کرد زیرا نرخ دلار در این حد نمی‌ماند و کاهش خواهد یافت بدین‌ ترتیب بازار مسکن از رکود خارج شده و با منطقی‌شدن قیمت‌ها و ثبات آن مردم می‌توانند مسکن مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 

 

 

    نظرات