افتتاح پروژه‌های راه با ۲۴۴ میلیارد ریال اعتبار

افتتاح پروژه‌های راه با ۲۴۴ میلیارد ریال اعتبار

http://www.bananews.irدر استان تهران بیش از ۱۰ درصد رقمی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار مسکن مهر در حال بهره‌برداری و ساخت و ساز است که در حدود ۹۰ هزار واحد در شهرهای پرند و پردیس است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) معاون عمرانی استانداری تهران در مراسم تودیع مدیر کل مسکن و شهرسازی استان تهران و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران اظهار کرد: هر یک سال و چند ماه یک بار مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران تغییر می‌کند.

محمودی با بیان اینکه بیش از ۱۰ درصد مسکن مهر ایران در استان تهران واقع است ادامه داد: مسکن مهر با مشکلاتی در قالب مشکلات زیرساختی روبرو است که امید است با ادغام دو اداره راه و شهرسازی این مشکلات حل و زمینه هر چه بیشتر توسعه استان فراهم شود.

او در پایان گفت: نسبت به سال گذشته ۴٫۸ درصد کاهش حوادث جاده‌ای داشتیم که این کاهش را مدیون فعالیت‌ها و زحمات دوستان راه و شهرسازی استان تهران هستیم. در همین باره از زحمات آقای رضایی که در این مدت قبول زحمت کرده‌اند تشکر می‌کنم و اطمینان دارم آقای واحدی مسوولیت جدید را به درستی انجام خواهند داد.

 

**۵ هزار واحد مسکونی در دولت‌های قبل ساخته شد

معاون وزیر راه و شهرسازی هم گفت: از قبل دولت دهم و نهم، فعالیت‌های شهرسازی و مسکن سازی در حجم کوچکتری نسبت به مسکن مهر که با نام دیگری شناخته می‌شد صورت گرفت که با مشکلاتی روبرو بود.

محفوظی اظهار کرد:‌ تمام موفقیت‌های یک مدیر خوب با مدیریت درست، علم و آگاهی در کنار حمایت‌های همه جانبه به دست خواهد آمد.

وی ادامه داد: بزرگترین دغدغه وزارت راه و شهرسازی در زمان معارفه آقایان رضایی و واحدی، ایمن سازی جاده‌ها و افتتاح مسکن مهر بود که به این مهم دست یافتیم. برنامه ریزی و عملکرد در استان تهران تنها منوط به این استان نمی‌شود بلکه بازخوردی در تمام سطح کشور دارد زیرا تهران دروازه ورودی ایران است.

او ادامه داد: ادغام این اداره به عنوان آخرین ادغام در وزارتخانه لقب گرفت و هدف از ادغام دیرهنگام این دو اداره در کنار دیگر ادغام‌ها که در حدود هفت ماه پیش تمام شده‌اند، اهمیت استان تهران را نشان می‌دهد و اهمیت استان تهران در پیشبرد اصل ۴۴ و برنامه پنجم توسعه است.

وی خاطرنشان کرد: انتظارات وزارتخانه به این صورت است که اولا اولویت‌ها بررسی شوند که مهمترین این اولویت‌های مهم دولت نهم و دهم است. تمام دغدغه‌های دولت مخصوصا آقای احمدی‌نژاد حل نشده است. در حال حاضر بارها رییس جمهوری گفته‌اند که باید به سمت معماری اسلامی در کنار راحتی و زیبایی پیش رویم.

وی همچنین گفت:‌ اداره راه و شهرسازی و اداره نظام مهندسی باید به دنبال آن باشند که زیباسازی و مقاومت‌سازی را در تمامی کشور اجرا کنند و تنها به مسکن مهر اکتفا نکنند. از نمونه‌های مقاوم سازی در کشور می‌توان به ساختمان‌های ساخته شده در مناطق زلزله‌زده اشاره کرد که در زمان وقوع زلزله هیچ گونه خسارتی به آن ها وارد نشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی اداره راه و شهرسازی خبر داد.

** در هفته آینده با حضور رییس جمهور ۲۴۴ میلیارد ریال پروژه افتتاح خواهد شد

مدیر کل راه و شهرسازی هم در این جلسه گفت: با همدلی وهمراهی وظایف بزرگ این مجموعه را با حفظ بافت کالبدی شهر به جلو پیش خواهیم برد.

واحدی اظهار کرد:‌ طرح‌های تفضیلی باید به سرعت برنامه‌ریزی شوند و در حوزه شهرسازی مقررات ساخت و ایمنی را با حساسیت ارتقاء دهیم.

وی ادامه داد: اولویت اول اتمام کارهای مسکن مهر تا پایان دولت است. مسکن مهر برای کنترل قیمت‌ها و حذف نیاز مسکن از سبد خانواده‌ها در ایران شروع به فعالیت کرد.

او خاطرنشان کرد: در بخش راه که به عنوان سند بالادستی تامین شده است تا سال ۱۴۰۴، ۱۴۱۰ و ۱۴۲۰ نقشه‌های راه را به دست آورده‌ایم. در حال حاضر امسال هزار میلیارد ریال پروژه که ۲۴۴ میلیارد آن آماده بهره‌برداری است، در دست افتتاح داریم. در هفته آینده هم با حضور رییس جمهوری ۲۴۴ میلیارد ریال پروژه افتتاح خواهد شد.

وی تصریح کرد: ‌۲۷ میلیارد ریال بودجه به استان تخصیص داده شده است و فعلا به دنبال اقتدار وزارت راه و شهرسازی هستیم. زمین‌هایی که متعلق به دولت است باید شناسایی و احیا شوند یا به فروش برسند یا در قالب تهاتر استفاده شوند.

وی در پایان گفت: با نگاه شهرستان‌ها به استان تهران به عنوان پایتخت وظیفه ما سخت‌تر است و امیدوارم با این ادغام خدمات بهتر و بیشتری در اختیار مردم قرار دهیم تا موجبات رضایت همگان را فراهم کنیم.

 

 

 

    نظرات