مقاوم سازی ۶ هزار کلاس درس در سراسر کشور

مقاوم سازی ۶ هزار کلاس درس در سراسر کشور

http://www.bananews.irمعاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیز مدارس کشور از تحویل ۶ هزار کلاس درس مقاوم سازی شده در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرتضی رییسی با بیان این مطلب افزود: طرح مقاوم سازی مدارس یکی از مهمترین اقداماتی است که در دولت دهم به طور جدی مورد توجه قرار گرفت، به طوری که تا کنون ۴۶ هزار کلاس درس در طرح مقاوم سازی مطالعه شده که از این تعداد ۲۲ هزار کلاس درس به مرحله اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه شش هزار کلاس درس نیز در دست اجرای طرح مقاوم سازی است، گفت: بزودی این کلاس‌ها را با استاندارد کامل تحویل آموزش و پرورش خواهیم داد.

رییسی تصریح کرد: در پانزدهمین کنفرانس بین‌المللی زلزله که در پرتغال برگزار شد، طرح مقاوم سازی مدارس ایران به عنوان یکی از طرح‌های مطرح بین‌المللی و جهانی مطرح شد که نشان می‌دهد این موضوع به لحاظ فنی مهندسی از کیفیت مناسبی برخوردار است.

وی در ادامه درباره احداث نمازخانه مدارس نیز گفت: سازمان نوسازی هیچ پروژه‌ آموزشی پرورشی را بدون نمازخانه تحویل نمی‌دهد و طی ۵/۳ سال گذشته سه هزار و ۶۷۲ باب نمازخانه با زیربنایی معادل ۵۸۰ هزار متر مربع تحویل داده‌ایم.

به گفته معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، یک هزار و ۶۰۰ نمازخانه دیگر نیز در حال احداث است که به صورت نیمه تمام بوده و در صورت تخصیص اعتبارات تا پایان دولت دهم این پروژه‌ها نیز تحویل داده خواهد شد.

 

 

 

    نظرات