نیکزاد: هزینه ساخت راه آهن ۱۰ برابر شده است

نیکزاد: هزینه ساخت راه آهن ۱۰ برابر شده است

http://www.bananews.irوزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد هر کیلومتر راه آهن در ایران ۴میلیارد تومان هزینه دارد که حاکی از ۱۰ برابر شدن هزینه ساخت در یک دهه گذشته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد امروز در آخرین روز برگزاری اجلاس وزرای کشورهای گروه اسکاپ در تهران، گفت: مشارکت عمومی و خصوصی می تواند رسیدن به اهداف را برای کشورها میسر سازد و حوزه حمل و نقل به دلایل مختلف سهم بزرگی در تولید ناخالص داخلی دارد.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: حمل و نقل امروز حتی از صنعت نفت و گاز نیز مهمتر است و این موضوع به دلیل آن است که در حوزه راه و ترابری منابع تجدید شونده هستند اما در حوزه نفت و گاز امکان تجدید منابع وجود ندارد.

نیکزاد با تاکید بر اینکه در حوزه های حمل و نقل بندری، ریلی، راه و هوایی انجام سرمایه گذاری حیاتی است، ادامه داد: ایران در سال ۲۰۰۶، ۱۷٫۵ میلیون خانوار در ۱۵٫۸ میلیون واحد مسکونی زندگی می کردند و در دولت نهم و دهم تعداد خانوارها در سال ۲۰۱۱ به ۲۱٫۲ میلیون خانوار و واحدهای مسکونی به ۲۱٫۶ میلیون واحد مسکونی افزایش یافت.

وی با تاکید بر مشارکت عمومی - خصوصی در ساخت ۵٫۸ میلیون واحد مسکونی در ۵ سال اخیر، بیان داشت: صفر کردن قیمت زمین و تامین تاسیسات زیربنایی اتفاق مهمی است که در راستای ایجاد اشتغال و کاهش نرخ تورم توسط دولت دنبال شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: هم اکنون بیش از ۲۲۳ هزار و ۴۰۵ کیلومتر انواع راه و ۹۸ هزار راه روستایی، ۱۰۰ هزار کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۲ هزار کیلومتر آزادراه در کنار ۱۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه آهن در کشور وجود دارد.

نیکزاد با تاکید بر فعالیت ۱۴۵ گمرک در سراسر کشور ادامه داد: در ایران با استفاده از توان فنی و مهندسی ۳۲۰۰ کیلومتر آزادراه، ۱۲ هزار کیلومتر راه آهن و ۱۴ هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی برای توسعه متوازن و گسترش دسترسی به راه ها در مناطق شهری در حال احداث است.

وی به ساخت ۱۵۰ هزار کیلومتر راه روستایی در کشور و برنامه دولت برای آسفالت کردن تمام راههای روستایی بالای ۵۰ خانوار خبر داد و افزود: ایجاد هر کیلومتر راه آهن در ایران ۴ میلیارد تومان هزینه دارد که حاکی از ۱۰ برابر شدن هزینه احداث در یک دهه گذشته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم استفاده از توان بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها بیان داشت: فروش اوراق مشارکت در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و در روش‌های استفاده از سرمایه گذاری عمومی و خصوصی در احداث آزادراه‌ها نیز پیشرفت‌هایی را داریم.

نیکزاد خاطر نشان کرد: آزادراه زنجان - تبریز، ساوه - همدان، رشت - قزوین، سیرجان - بندرعباس و قم - تهران - مشهد با مشارکت عمومی - خصوصی در حال ساخت است که دارای ۵۰ درصد مشارکت بخش خصوصی خواهد بود.

وی به اولویت در تکمیل ساخت و توسعه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با ۱۴ هزار هکتار زمین سخن گفت و افزود: امیدواریم در این حوزه با استفاده از توان بخش خصوصی داخلی و خارجی بتوانیم ۶ میلیون ظرفیت بالفعل جابه جایی مسافر را به ۴۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۵ برسانیم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون اکثر بنادر تجاری ایران در اختیار بخش خصوصی قرار دارد و از ۱۶ ایرلاین موجود تنها یک شرکت دولتی است و ۲۱٫۵ میلیون مسافر در سال از طریق بخش خصوصی جابه جا می شوند.

وی با اشاره به لزوم محرومیت‌زدایی و ایجاد توسعه متوازن شهر و روستا، اظهار داشت: ایجاد راه‌های مشارکت عمومی - خصوصی در کشورهای عضو و شناسایی کشورهای سرمایه فرست می تواند به توسعه زیرساخت‌ها در کشورهای گروه اسکاپ منجر شود.

 

 

 

    نظرات