تخریب کوله شرقی پل در دست احداث راه آهن تهران – تبریز عامل اصلی حادثه بزرگراه فتح

تخریب کوله شرقی پل در دست احداث راه آهن تهران – تبریز عامل اصلی حادثه بزرگراه فتح

http://www.bananews.irمعاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: تخریب کوله شرقی پل در دست احداث راه آهن تهران – تبریز بر روی رودخانه کن به دلیل سیلاب جاری شده در بامداد چهارشنبه گذشته و متعاقب آن توسعه سریع آب شستگی بستر رودخانه به سمت بالادست موجب ایجاد فرسایش عمیق بستر رودخانه در مجاورت فنداسیون ستون های پل مسیر بزرگراه فتح بر روی رودخانه مزبور شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر مازیار حسینی افزود: نیروهای عملیاتی مربوطه از بخش های مختلف شهرداری تهران از ساعات اولیه ریزش پل راه آهن ضمن حضور در محل اقدامات گسترده ای را جهت کنترل و جلوگیری از فرسایش بیشتر رودخانه در محل پل های سه گانه تندرو و کندروی بزرگراه فتح آغاز کردند.

وی ادامه داد: با وجود شدت رو به افزایش سیلاب و در نتیجه آسیب دیدگی جدی پایه های پل فتح ، از ریزش آنی عرشه پل ها و توسعه آن به فضاهای شهری مجاور ممانعت به عمل آمد.

 به گفته معاون شهردار تهران خوشبختانه حضور به موقع عوامل شهرداری تهران و توجه لازم به تبعات منفی ناشی از ریزش پل راه آهن و توسعه آب شستگی بستر رودخانه به سمت بالادست منجر به انسداد پل های مزبور در همان ساعات اولیه و تامین ایمنی کامل شهروندان و خودرو های عبوری شد.

وی در ادامه از شهروندان تهرانی که قصد عبور از این محور را دارند خواست تا به تابلوها ی ترافیکی و علایم راهنمای نصب شده در مسیر منتهی به این محل توجه ویزه داشته باشند تا در انتخاب مسیر جایگزین و کاهش ترافیک کمک نمایند.

حسینی همچنین از انجام برنامه ریزی های لازم برای ایجاد معبر جدید در محور بزرگراه فتح و محورهای موازی خبر داد تا از این طریق مشکلات ترافیکی شهروندان کاهش یابد.

وی گفت: با تمهیدات انجام شده در طرفین پل وسایل نقلیه رایگان جهت انتقال شهروندان به مراکز اصلی حمل و نقل عمومی مستقر شده است.

بر اساس این گزارش پل فتح از سال ۱۳۷۱ مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

 

 

    نظرات