زاینده‌رود تا پایان سال خاموش می‌ماند

زاینده‌رود تا پایان سال خاموش می‌ماند

http://www.bananews.irمعاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: حجم ناخالص آب پشت سد زاینده‌رود ۱۵۰ میلیون مترمکعب است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غلامحسین حیدرپور در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه بر خلاف سال‌های گذشته آب در زاینده‌رود جاری نمی‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر حجم ناخالص آب پشت سد زاینده رود ۱۵۰ میلیون متر مکعب است و امکان توزیع آب در بخش کشاورزی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه ورودی آب به سد زاینده رود به حداقل رسیده است، افزود: اگرچه بارش‌ها در مهر و آبان ماه نرمال بوده است اما امکان توزیع آب برای کشت پاییزه وجود ندارد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان اضافه کرد: اگر بر اساس پیش‌بینی‌های انجام گرفته بارش‌ها در زمستان سال جاری نرمال یا بالاتر از نرمال باشد تصمیم گیری‌های لازم در خصوص نحوه توزیع آب در سال آبی آینده انجام می‌گیرد.

حیدرپور با اشاره به اینکه با توجه به حجم آب پشت سد تا پایان سالجاری آب در بستر رودخانه جاری نمی‌شود، ادامه داد: با توجه به ذخیره آب در مخزن سد مشکلی برای تامین آب شرب وجود ندارد و آبرسانی به صنایع به جز نیروگاه و پالایشگاه اصفهان با حداکثر صرفه‌جویی انجام می‌شود.

 

 

 

    نظرات