هما پروازهای خارجی‌اش را تا ۹۰ درصد گران کرد

هما پروازهای خارجی‌اش را تا ۹۰ درصد گران کرد

http://www.bananews.irشرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نرخ بلیت پروازهای خارجی خود را تا ۹۰ درصد افزایش داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پس از افزایش ۱۰۵ درصدی نرخ بلیت پروازهای بین‌المللی شرکت‌های هواپیمایی خارجی، شرکت‌های ایرانی نیز درصدد افزایش نرخ بلیت پروازهای خارجی خود برآمدند.

به این ترتیب شرکت‌های هما و آسمان در ابتدا با افزایش قیمت بلیت تعداد محدودی از مسیرهای پروازی خارجی، بازاریابی کرده و به آرامی افزایش نرخ تمام مسیرها را آغاز کردند.

بر اساس آنچه به آژانس‌های هواپیمایی ابلاغ شده است، نرخ بلیت پروازهای خارجی هما از دوم آذرماه با افزایشی ۶۰ تا ۹۰ درصدی ثبت شده است.

هما ارزان‌ترین کلاس پروازی خود را در مسیرهای مختلف با افزایشی بین ۶۰ تا ۹۰ درصدی ثبت و برای فروش از روز پنجشنبه - دوم آذرماه - به آژانس‌های هواپیمایی ابلاغ کرده است.

بر مبنای ابلاغیه جدید هما، نرخ بلیت تهران – پاریس – تهران که پیش از این ۸۲۰ هزارتومان فروخته می‌شد با افزایشی ۷۰ درصدی به یک میلیون و ۴۱۹ هزار تومان رسیده است.

نرخ بلیت پرواز رفت و برگشت تهران – لندن نیز افزایشی ۸۵ درصدی داشته است. به طوری که بلیت ۹۰۰ هزار تومانی این مسیر از دوم آذر ماه در ارزان‌ترین کلاس یک میلیون و ۷۵۷ هزار تومان فروخته شد.

نرخ بلیت دو طرفه تهران – هامبورگ نیز از ۷۸۰ هزار تومان به یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان افزایش یافته که رشدی ۸۰ درصدی نشان می‌دهد.

نرخ بلیت پرواز تهران – کوالالامپور – تهران نیز بر اساس افزایش نرخ بلیت‌های هما از ۸۵۰ هزار تومان با ۶۰ درصد افزایش به یک میلیون و ۳۴۰ هزار تومان افزایش یافته است.

 

البته بنا به گفته مسئولان فروش آژانس‌های هواپیمایی به دلیل پر بودن ارزان‌ترین کلاس این پرواز، مردم مجبور به تهیه بلیت رفت و برگشت تهران – کوالالامپور با نرخ حداقل یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هستند.

بلیت تهران – دبی – تهران نیز ۶۰ درصد افزایش داشته است به طوری که از ۳۸۰ هزار تومان به ۶۱۰ هزار تومان و بالاتر فروخته می‌شود. تهران – میلان – تهران دیگر مسیر پروازی بین‌المللی هما است که با ۷۰ درصد افزایش در ارزان ترین کلاس به فروش می‌رسد. به این ترتیب از دوم آذرماه بلیت این مسیر یک میلیون و ۲۷۵ هزار تومان است در حالی که در گذشته ۷۰۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

یکی از دلایل افزایش نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای بین‌المللی از سوی ایرلاین‌های ایرانی افزایش هزار تومانی نرخ سوخت این پروازهاست که از ابتدای آذرماه این افزایش اعمال شده و سوخت شرکت‌ها با مبلغ جدید ۲۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

 

 

 

    نظرات