سیلاب در شهر برازجان بوشهر چهار کشته بر جای گذاشت

سیلاب در شهر برازجان بوشهر چهار کشته بر جای گذاشت

http://www.bananews.irفرماندار دشتستان استان بوشهر گفت: بارندگی های روز دوشنبه و دوشنبه شب باعث بروز سیلاب و کشته شدن چهار نفر در شهر برازجان مرکز این شهرستان شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غلامحسین خسروی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: یکی از این قربانیان بر اثر برق گرفتگی و سه نفر دیگر به دلیل سقوط در آب و غرق شدن جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: ‌شب گذشته سیلاب در نقاط مختلفی از بخش های مرکزی، آبپخش، شبانکاره و سعدآباد شهرستان دشتستان به عمران شهری و روستایی خسارات فراوانی وارد کرد.

وی بیان کرد:‌ بسته شدن راه های تعدادی از روستاهای این بخش ها، و آب گرفتگی منازل آنها، قطعی آب و برق و تلفن عمده مشکلاتی بود که در شب گذشته در این شهرستان رخ داد.

خسروی گفت:در بخش هایی از شهرهای برازجان، آبپخش و شبانکاره خانه های مردم دچار آب گرفتگی شد.

وی افزود:همچنین چندین دستگاه خودرو آسیب دید و به مزارع کشاورزی و دامداران شهرستان نیز خسارت وارد کرد که پس از بررسی کارشناسان میزان خسارت ها برآورد و اعلام می شود.

فرماندار دشتستان گفت:هم اکنون مدارس شهرستان دشتستان تعطیل اعلام شده است.

‌خسروی گفت:شب گذشته همه امکانات امداد رسانی شهرستان برای نجات جان مردم ، تخلیه آب از منازل و باز نگه داشتن راه های ارتباطی به کار گرفته شد و تعدادی از ساکنان خانه هایی که دچار آب گرفتگی شده بودند در مکان های اضطراری اسکان یافتند.

فرماندار دشتستان بیان کرد: هم اکنون همه راه های اصلی به استان های خوزستان و فارس باز است تنها در یک نقطه از پل کلل تردد با احتیاط و کندی صورت می گیرد.

وی افزود: برطرف شدن ‌مشکلات آب، برق مخابرات در چند نقطه از جنوب بخش آبپخش، روستاهای بنداروز و زیارت بخش مرکزی و نقطه جنوبی شهر برازجان دردست پیگیری است.

خسروی گفت: ‌پاکسازی حوزه های شهری و روستایی، برآورد خسارات زمین های کشاورزی و برطرف کردن برخی از مشکلات تاسیسات آب و برق و مخابرات از صبح امروز آغاز شده است.

شهرستان دشتستان با بیش از ۲۳۰ هزار نفر جمعیت و مرکزیت شهر برازجان بزرگ ترین شهرستان استان بوشهر از لحاظ وسعت است.

 

 

 

    نظرات