رحیمی: بانکها در پرداخت تسهیلات به طرحها معطل نکنند

رحیمی: بانکها در پرداخت تسهیلات به طرحها معطل نکنند

http://www.bananews.irمعاون اول رئیس جمهور گفت: به مدیران عامل بانکها توصیه می‌کنم طرحهایی که تصویب و به بانکها ارجاع می‌شود را معطل نکنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا رحیمی امروز در همایش ثروت ملی، توسعه پایدار در تهران با بیان اینکه طبق ماده(۸۴) بخشی از ثروت کشور حاصل از درآمد نفت باید در صندوق توسعه ملی ذخیره شود، گفت: این اقدام برای ایجاد زیرساختها و تقویت بخش خصوصی، تعاونی و همچنین آیندگان انجام می شود.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: اگر بانکها بتوانند سرمایه صندوق را با سرعت در اختیار بخشهای مختلف قرار دهند برنده واقعی در پیشگاه مردم هستند.

رحیمی اظهار داشت: شرایط کشور در حال حاضر شرایط خطیری است که باید به آن توجه شود. امروز ۱۰ دستگاه کشنده تولید داخل در بخش راه آهن مورد بهره برداری قرار گرفت که کشور را از واردات آن بی نیاز می کند.

وی با بیان اینکه این دولت با هیچ دوره از گذشته قابل مقایسه نیست، افزود: تحریم ا فرصتی است که کشور را باید گام به گام به سمت جلو حرکت دهد.

معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تقاضای من این است که به اقدامات صندوق توسعه ملی سرعت داده شده و به قصد قربت نیز انجام شود.

رحیمی ادامه داد: به مدیران عامل بانکها توصیه می کنم طرحهایی که تصویب و به بانکها ارجاع می شود را معطل نکنند. وی در پایان سخنانش با تاکید بر اینکه کشور باید گلستان شود، گفت: چه زیبا است در دوره شدیدترین تحریم های اقتصادی بتوانیم کار را انجام دهیم.

کشور در مقابل شدیدترین تحریم‌هاست

همچنین وی در حاشیه همایش یاد شده و در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه طبق قانون درآمدهای نفتی باید برای کارهای ماندگار در کشور هزینه شود، گفت: امروز این مهم برای مردم بیان شده است.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: به نمایندگی از دولت در این همایش آمدیم که از بانکها تقاضا کنیم کارها را با سرعت به پیش ببرند.

رحیمی با تاکید بر اینکه امروز در مقابل شدیدترین تحریمها از سوی قدرت‌های ظالم قرار داریم، گفت: شبکه تامین مالی داخلی کشور باید برای پیشرفت کارها حمایتهای لازم را انجام دهد و صندوق ضمانت نیز ضامن این بخش است.

وی خاطر نشان کرد: امروز در کشور به صورت روزانه یک کار مهم به اطلاع مردم می رسد؛ همان طور که صبح امروز ۱۰دستگاه لوکوموتیو با فناوری دنیا را در داخل تولید کردیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به لزوم افزایش سرمایه گذاری در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، گفت: سرمایه گذاری خارجی از سوی کشورهای ظالم استکباری جلوگیری می شود ولی با این حال رشد خوبی در این بخش ایجاد شد.

وی با تاکید بر اینکه با وجود موانع ایجادشده مسئولین اقتصادی کشور در جذب سرمایه خارجی در حد قابل توجهی موفق بودند، گفت: این مهم باید در داخل کشور با سرمایه های ایرانی و کار ایرانی جبران شود.

رحیمی عدم توقف در کارها را باعث رونق گرفتن تولید داخل دانست و اظهار داشت: همچنین گسترش صادرات و افزایش تولید در کنار بهبود وضعیت معیشتی جامعه در گرو رونق تولید داخلی است.

معاون اول رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در شرایط تحریم نیز می توان مطلوب ترین وضعیت را برای مردم ایجاد کرد و به دهک های پایین جامعه رسیدگی شود.

 

 

 

    نظرات